Szukasz lokalizatora GPS bez karty SIM, który miałby posłużyć do śledzenia Twojego psa lub kota? Gdy chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa naszym ulubieńcom, zbyt duży wybór dostępnych na rynku lokalizatorów GPS może być dezorientujący.

Na przykład:

Na pewno masz mnóstwo pytań. Na szczęście my możemy udzielić na nie odpowiedzi! Spróbujmy więc rozważyć powyższe kwestie, aby ułatwić Ci dokonanie najlepszego wyboru, jeśli chodzi o bezpieczeństwo Twoich futrzanych przyjaciół.

Szybkie podsumowanie: czy istnieją lokalizatory GPS bez karty SIM? 

Takie urządzenia istnieją — są to tak zwane rejestratory GPS, zazwyczaj tylko zapisujące dane z systemu GPS. Dane takie można później pobrać i wyświetlić, podłączając rejestrator do komputera.

Należy pamiętać, że rejestratory GPS nie umożliwiają aktywnego śledzenia psa lub kota w czasie rzeczywistym. Tego typu urządzenia wyłącznie rejestrują informacje i współrzędne w trybie pasywnym na podstawie miejsca pobytu zwierzęcia. Zapisywane są wyłącznie jego ruchy, więc musisz samodzielnie przeanalizować dane, aby znaleźć psa lub kota.

Z tego powodu rejestratory GPS są zalecane do śledzenia przedmiotów, takich jak pojazdy, a nie żywych, poruszających się zwierząt. Mimo że jest to ekonomiczne rozwiązanie, zazwyczaj nie jest zalecane użycie rejestratora GPS do śledzenia zwierząt.

Dlaczego lokalizatory GPS wymagają karty SIM?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego lokalizatory GPS zazwyczaj wymagają karty SIM, skoro istnieją urządzenia bez niej. Skoro moduł GPS w telefonie może działać bez karty SIM, dlaczego tak wiele lokalizatorów GPS jej wymaga?

Oto krótka odpowiedź: jeśli chcesz przesłać dane pozycji systemu GPS z jednego urządzenia na inne (na przykład z lokalizatora GPS na telefon), potrzebujesz karty SIM, aby te urządzenia mogły się „skomunikować”. Dzięki karcie SIM lokalizator może wysyłać dane na telefon za pośrednictwem wiadomości SMS.

Lokalizatory GPS z kartą SIM umożliwiają również aktywniejsze poszukiwanie zaginionego psa lub kota.

 • Większość lokalizatorów GPS musi wysyłać dane pozycji na inne urządzenie, na przykład w celu umożliwienia użytkownikowi wyświetlania współrzędnych na telefonie lub komputerze w czasie rzeczywistym.
 • Najczęściej takie informacje są transmitowane za pośrednictwem sieci komórkowej przy użyciu karty SIM.
lokalizator GPS dla psa i karta SIM

Z tego powodu większość lokalizatorów GPS wymaga karty SIM i opłacania comiesięcznego abonamentu. Korzyścią jest to, że karty SIM zazwyczaj umożliwiają śledzenie czegoś w czasie rzeczywistym na dowolną odległość. W świecie, gdzie coraz częściej mamy do czynienia z porwaniami psów, może to mieć ogromne znaczenie, jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa Twojemu ulubieńcowi.

Ivelin Nenkov, specjalista ds. systemów wbudowanych w firmie Tractive

Moduł komunikacyjny wbudowany w lokalizator Tractive odbiera sygnały z kilku satelitów systemu GPS. Pozwala to skuteczniej i precyzyjniej obliczać pozycję zwierzęcia. Następnie satelity przekazują te dane na serwery firmy Tractive za pośrednictwem modułu sieciowego (który obejmuje również kartę SIM).

Po odebraniu informacji przez serwery Tractive możesz szybko i łatwo sprawdzić, gdzie znajduje się zwierzę, korzystając z aplikacji Tractive GPS.

– Ivelin Nenkov, specjalista ds. systemów wbudowanych w firmie Tractive od 2016 roku

A na czym właściwie polega śledzenie za pomocą systemu GPS?

Czym jest lokalizator GPS?

Urządzenie do śledzenia przy użyciu systemu GPS (czyli lokalizator GPS) to urządzenie korzystające z systemu GPS i innych technologii w celu namierzania pozycji. Często korzystają z nich firmy, aby śledzić pojazdy i ładunki, jak również umożliwiać Ci śledzenie przesyłek. Urządzenia te również cieszą się dużą popularnością wśród miłośników sportu i natury, jak również rolników pilnujących zwierząt gospodarskich.

Oczywiście uwielbiają je też właściciele zwierząt domowych! Zarówno psy, jak i koty uwielbiają uciekać, dlatego opiekunowie zwierząt z całego świata korzystają z ratującej życie technologii Tractive, aby zapewniać bezpieczeństwo swoim ulubieńcom.

dwa psy noszące lokalizatory Tractive GPS siedzące na dworze

Lokalizator GPS to urządzenie umożliwiające śledzenie i rejestrowanie ruchu przedmiotu lub osoby przy użyciu globalnego systemu pozycjonowania (GPS). Urządzenie Tractive odbiera dane uzyskane na podstawie sygnału GPS, nawiązując połączenie z lokalnymi sieciami telefonii komórkowej.

Jaką rolę odgrywa więc tutaj karta SIM? W większości przypadków dane pozycji z lokalizatora GPS trafiają do urządzenia połączonego z Internetem za pośrednictwem sieci komórkowej (GSM/LTE), radia lub modemu satelitarnego. Lokalizator GPS wysyłający dane pozycji przy użyciu sieci komórkowej wymaga dostępu do usług sieci komórkowej oraz karty SIM. (Podobnie jak smartfon).

Większość lokalizatorów GPS korzysta z sieci komórkowych i kart SIM. W przypadku urządzenia Tractive umożliwia to śledzenie zwierzęcia w czasie rzeczywistym.

Jakie są rodzaje lokalizatorów GPS?

Istnieje wiele rodzajów lokalizatorów GPS, na przykład niewielkie urządzenia do noszenia. Obejmuje to lokalizatory dla zwierząt, turystów czy myśliwych, które zapobiegają zagubieniu się ich samych (lub ich futrzanych przyjaciół), a także urządzenia wysyłające dane lokalizacyjne w nagłym wypadku.

Większe lokalizatory GPS, takie jak systemy nawigacyjne w pojazdach, są często wyposażone w ekran i zapewniają funkcje wyznaczania trasy. Lokalizatory zasobów to zaawansowane urządzenia pozwalające firmom śledzić pojazdy dostawcze, statki, kontenery i nie tylko.

⚠️ Uważaj na „fałszywe” lokalizatory GPS, na przykład urządzenia do śledzenie korzystające tylko z funkcji Bluetooth. Często są one sprzedawane jako urządzenia z funkcją GPS, mimo że nie używają tej technologii. Wielu urządzeń do znajdowania przedmiotów, które korzystają z komunikacji Bluetooth, takich jak Tile lub Apple AirTag, nie opracowywano z myślą o śledzeniu zwierząt, dlatego mogą one nawet stwarzać niebezpieczeństwo dla Twojego futrzaka.

Porównanie lokalizatorów GPS

Aby Ci pomóc poznać różne typy urządzeń GPS do śledzenia, porównamy ich cztery kategorie. Lokalizatory GPS i lokalizatory satelitarne/Iridium, które korzystają z karty SIM, oraz rejestratory GPS i systemy nawigacji, które jej nie wymagają.

lokalizator Tractive GPS dla psów

Lokalizator GPS

– Niewielki, osobisty lokalizator GPS służący do śledzenia zwierząt domowych, pojazdów i osób
– Możliwość monitorowania zdrowia i kondycji zwierzęcia dzięki funkcjom śledzenia aktywności i snu
– Śledzenie na żywo w czasie rzeczywistym
– Funkcje „wirtualnych ogrodzeń” z opcjami „bezpiecznych” i „zakazanych stref”
Wymagana karta SIM, nawiązuje połączenie z najlepszą dostępną siecią komórkową
– Nieograniczony zasięg, możliwość użytkowania na całym świecie
– Niska cena (~200 zł) i niski miesięczny abonament
– Popularna marka: Tractive


Przeznaczony dla zwierząt? Tak.


lokalizator Tractive GPS dla psów

Lokalizator satelitarny/Iridium

– Lokalizator do celów turystycznych i ratunkowych: najlepiej się sprawdza na niezamieszkanych terenach, gdyż umożliwia przekazywanie informacji mogących uratować życie bez konieczności użycia sieci komórkowej
– Korzysta z satelitarnych systemów komunikacji (takich jak Globestar)
Może być wymagana karta SIM (w zależności od urządzenia)
– Nieograniczony zasięg, możliwość użytkowania na całym świecie, śledzenie w czasie rzeczywistym
– Wysoka cena (od 400 do 2500 zł) i miesięczny abonament w wysokości około 60 zł
– Popularna marka: Spot

Przeznaczony dla zwierząt? Nie w 100%.

lokalizator Tractive GPS dla psów


Rejestrator GPS

– Tylko rejestruje trasę, którą następnie można wyświetlić na komputerze po powrocie z wycieczki lub wyjazdu; używany przez rowerzystów, pieszych turystów i narciarzy
– Brak możliwości aktywnego śledzenia, tylko działanie pasywne
– Brak ochrony przed kradzieżą
Karta SIM nie jest wymagana, dane trasy nie są wysyłane na telefon
– Precyzyjne pozycjonowanie, zasięg na całym świecie
– Cena od 200 do 600 zł
– Popularna marka: Renkforce

Przeznaczony dla zwierząt? Nie.


lokalizator Tractive GPS dla psów

System nawigacji GPS

– Używany w samochodach i innych pojazdach w celu wyznaczania trasy
– Wbudowany wyświetlacz pozycji
Karta SIM nie jest wymagana, dane trasy nie są wysyłane na inne urządzenia
– Cena od 400 do 1500 zł
– Popularna marka: Garmin

Przeznaczony dla zwierząt? Nie w 100%.

Czy istnieją lokalizatory GPS bez karty SIM?

Jak widać z powyższych przykładów, istnieją lokalizatory GPS bez karty SIM, jednak zazwyczaj używa się ich, kiedy nie ma potrzeby przesyłania danych między urządzeniami w czasie rzeczywistym. Na przykład rejestratory GPS zapisują dane trasy, które można następnie przesłać i wyświetlić na komputerze w późniejszym czasie2. Jak sama nazwa wskazuje, rejestratory GPS doskonale nadają się do rejestrowania danych GPS, ale nie zapewniają możliwości śledzenia „na żywo”.

Lokalizatory satelitarne, takie jak Spot, wykorzystują system GPS do określania pozycji, przesyłając te dane za pośrednictwem sieci satelitarnej Globalstar, a nie sieci komórkowych. Dzięki temu nie wymagają karty SIM, jednak nadal jest konieczne wnoszenie wysokiej miesięcznej opłaty za usługę i poniesienie początkowego kosztu. Lokalizatory satelitarne najlepiej zdają egzamin w odległych od zamieszkanych terenów obszarach bez zasięgu sieci komórkowej, na przykład gdy przebywasz na wycieczce w Alpach i chcesz powiadomić rodzinę, że wszystko jest w porządku.

W przypadku systemów nawigacji GPS informacje o pozycji są wyświetlane na tym samym urządzeniu, na którym zostały zarejestrowane, dlatego nie ma potrzeby korzystania z karty SIM.

A co z lokalizatorami Bluetooth? Większość z nich nie korzysta z technologii GPS, dlatego ich zasięg jest znacznie ograniczony. Istnieją urządzenia korzystające zarówno z technologii GPS, jak i Bluetooth, takie jak lokalizatory Tractive. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym porównaniem lokalizatorów GPS i Bluetooth.

Czy wszystkie lokalizatory GPS wymagają karty SIM?

Czy wszystkie lokalizatory GPS potrzebują do działania karty SIM? Z technicznego punktu widzenia — nie. Tak jak wspomniano wyżej, istnieją zarówno lokalizatory GPS z kartą SIM, jak i bez niej. Na przykład samochodowy system nawigacji stanowi przykład lokalizatora GPS, który jej nie wymaga.

Z drugiej strony typowy lokalizator GPS dla psa lub kota zawiera kartę SIM w celu umożliwienia śledzenia zwierzęcia w czasie rzeczywistym. Karta SIM w lokalizatorze GPS może być wymienna lub zamontowana na stałe. Zalecamy wybór lokalizatora GPS, który pozwala na śledzenie psa lub kota w czasie rzeczywistym oraz zapewnia takie funkcje jak powiadomienia w przypadku opuszczenia przez niego „bezpiecznej strefy”, dzięki czemu zapewnisz ulubieńcowi lepszą ochronę.

Odkryj lokalizatory Tractive GPS

Jak wybrać właściwy lokalizator GPS?

Wybierając lokalizator GPS, najpierw zastanów się, do czego go potrzebujesz. Lokalizator GPS dla szczeniaka charakteryzują zupełnie inne wymagania niż urządzenie do śledzenia firmowej ciężarówki.

Następnie możesz zapoznać się z poniższymi kryteriami.

Czas działania baterii

Jak długo urządzenie działa po jednokrotnym naładowaniu baterii? 24 godziny? 7 dni? A może cały rok? Pamiętaj, że dłuższe działanie zazwyczaj przekłada się na mniejszą liczbę funkcji lub wyższą cenę. Lokalizator DOG XL Adventure Edition firmy Tractive jest wyposażony w baterię działającą do 30 dni.

Tractive DOG XL Adventure Edition

Zawsze wiedz, gdzie jest Twój pies

Śledź każdy krok w czasie rzeczywistym dzięki nieograniczonemu zasięgowi. Otrzymuj alerty, jeśli zwierzę zbytnio się oddali. Dbaj o jego kondycję i samopoczucie dzięki funkcji monitorowania zdrowia. Umożliwiaj śledzenie psa innym osobom, takim jak opiekunowie zwierząt.

Kup lokalizator dla psa

Rodzaj baterii

Czy baterię można wymienić i/lub ponownie ładować? Na przykład osoby spędzające dużo czasu na łonie natury mogą preferować wymianę baterii na nowe ze względu na brak pewności, kiedy będzie można podłączyć urządzenie do zasilania w celu naładowania.

Ładowanie

W jaki mechanizm ładowania wyposażono lokalizator? Czy chcesz móc ładować urządzenie podobnie jak telefon, a może wolisz podłączać je do gniazda w samochodzie?

Odległość i zasięg

Na jaką odległość powinien działać lokalizator? Czy ważny jest brak ograniczeń odległości, a może wystarczy, aby urządzenie działało na podwórku w pobliżu domu? Czy będziesz korzystać z lokalizatora w mieście czy na wsi?

Zasięg lokalizatora Tractive GPS jest nieograniczony, co umożliwia śledzenie psa lub kota bez względu na to, jak daleko zawędruje. Ponadto urządzenie nawiązuje połączenia z sieciami komórkowymi w 175 krajach, dzięki czemu możesz stale śledzić pozycję zwierzęcia, nawet kiedy będziesz na urlopie.

Wytrzymałość

Czy urządzenie powinno być wodoszczelnie? Odporne na uderzenia? A może na ugryzienia? Lokalizator DOG XL Adventure Edition firmy Tractive ma obudowę o zwiększonej wytrzymałości wzmocnioną włóknem szklanym — Twój pies może ją obgryzać, nie niszcząc sobie zębów ani nie uszkadzając samego urządzenia. Sprawia to, że jeszcze lepiej możecie się bawić podczas wycieczek na łono natury.

Rozmiar i waga

Jak duży może być lokalizator? Czy musi być niewielki i lekki? To pytanie muszą sobie zadać przede wszystkim właściciele mniejszych psów lub kotów. Na przykład w zestawie z lokalizatorem CAT Mini firmy Tractive otrzymujesz obrożę z regulacją wagi, co umożliwia zastosowanie urządzenia w przypadku kota o dowolnej rasie i wadze.

kot noszący lokalizator Tractive GPS

Funkcje

Jakie dodatkowe funkcje powinien zapewniać lokalizator GPS? W przypadku lokalizatorów Tractive GPS z funkcjami monitorowania zdrowia możesz między innymi otrzymywać alerty, kiedy pies lub kot opuści bezpieczną strefę, przeglądać historię pozycji zwierzęcia i udostępniać funkcje urządzenia rodzinie, znajomym i opiekunom. Poza tym możesz dbać o zdrowie i kondycję ulubieńca dzięki wbudowanemu monitorowaniu aktywności.

Oto jedna z głównych funkcji lokalizatora, której możesz użyć, jeśli Twój ulubieniec lubi wymykać się z domu — wirtualne strefy.

infografika: wirtualny strefy

Wiele osób poszukujących lokalizatora GPS zniechęca konieczność opłacania dodatkowego abonamentu za zakupione urządzenie. Szukają więc lokalizatora GPS bez karty SIM lub subskrypcji.

Niestety w takim przypadku rezygnujesz z korzyści wynikających z użytkowania usługi śledzenia GPS, takich jak możliwość uzyskania informacji o pozycji psa lub kota co 2–3 sekundy lub śledzenia go w czasie rzeczywistym.

Na dłuższą metę wszystkie te korzyści mogą zdecydować, czy Twój pupil bezpiecznie wróci do domu, czy zaginie na zawsze.

Tractive Dog 4 + Tractive Cat Mini

Zawsze wiedz, gdzie są Twoje zwierzęta

Śledź każdy krok w czasie rzeczywistym dzięki nieograniczonemu zasięgowi. Otrzymuj alerty, jeśli zwierzę zbytnio się oddali. Dbaj o ich kondycję i samopoczucie dzięki funkcji monitorowania zdrowia. Umożliwiaj śledzenie innym osobom, takim jak opiekunowie zwierząt.

Kup lokalizator GPS

Jakie korzyści płyną z użytkowania lokalizatora GPS z kartą SIM?

Bezprzewodowa komunikacja między urządzeniami

Zaletą wbudowanej karty SIM jest możliwość nawiązywania przez lokalizator połączeń z lokalną siecią komórkową, co umożliwia komunikację z innymi urządzeniami. Na przykład, jeśli umieścisz lokalizator GPS na obroży kota wychodzącego, aby śledzić jego podwórkowe przygody i uniemożliwić mu oddalenie się, wbudowana w urządzenie karta SIM pozwoli odbierać te dane na telefonie.

Dzięki karcie SIM w lokalizatorze GPS możesz śledzić kota lub psa jednym spojrzeniem na ekran telefonu (ze względu na połączenie nawiązywane przez te dwa urządzenia).

Śledzenie w czasie rzeczywistym

Karta SIM umożliwia także śledzenie każdego kroku zwierzęcia. Na przykład lokalizator Tractive GPS zapewnia tryb LIVE pozwalający uzyskiwać aktualizacje pozycji co 2–3 sekundy, upewniając Cię, że pies jest bezpieczny. Wszystko to dzięki zastosowaniu zintegrowanej karty SIM.

biały pies z patykiem w pysku biegnący przez jezioro, noszący lokalizator na obroży, aplikacja Tractive GPS w tle

Bez karty SIM w lokalizatorze GPS nie można byłoby korzystać z tych funkcji, co negatywnie wpływałoby na bezpieczeństwo psa lub kota. Jeśli zwierzę zapuściłoby się w jakieś niebezpieczne miejscu na dworze, a użytkownik otrzymałby powiadomienie dużo później, mogłoby być już za późno na interwencję (w porównaniu do śledzenia ich na żywo).

Odkryj lokalizatory Tractive GPS

W jaki sposób działa lokalizator Tractive GPS z kartą SIM?

Tutaj dowiesz się, co dzieje się wewnątrz lokalizatora Tractive GPS z kartą SIM. Urządzenie Tractive zawiera następujące elementy:

 • moduł komunikacji GPS i komunikacji sieciowej,
 • kartę SIM,
 • moduł Wi-Fi,
 • moduł Bluetooth,
 • głośnik,
 • diodę LED
 • oraz akcelerometr.

Lokalizator Tractive korzysta z wielu lokalnych satelitów systemu GPS w celu obliczania pozycji kota lub psa. Następnie zbiera te informacje i przesyła je do modułu GSM.

Moduł GSM nawiązuje połączenie z siecią komórkową i Twoim urządzeniem (zazwyczaj smartfonem, tabletem lub komputerem).

Dzięki aplikacji Tractive możesz szybko i łatwo odczytywać dane lokalizacyjne GPS zwierzęcia zwizualizowane na mapie, takiej jak poniższa:

funkcja LIVE Tracking aplikacji Tractive GPS

Czy można korzystać z lokalizatora GPS poza zasięgiem sieci komórkowej?

Tak, w przypadku urządzenia Tractive GPS nadal możesz śledzić i znajdować zwierzę nawet poza zasięgiem sieci komórkowej, jednak będzie ono musiało ponownie znaleźć się w jej zasięgu, aby jego pozycja mogła zostać zaktualizowana w aplikacji. Funkcje takie jak Historia pozycji mogą zapisywać dane lokalizacyjne nawet poza zasięgiem sieci.

Ivelin Nenkov, specjalista ds. systemów wbudowanych w firmie Tractive

„Jeśli chcesz namierzyć zwierzę lub zapisać jego pozycję w historii, nie potrzebujesz połączenia z siecią komórkową. Po założeniu zwierzęciu lokalizatora Tractive GPS nie musisz się martwić, jeśli na jakiś czas urządzenie straci zasięg. Lokalizator bezpiecznie zapisuje pozycję, dzięki czemu możesz zapoznawać się z danymi zarejestrowanymi w czasie, kiedy urządzenie działało w trybie offline.”

– Ivelin Nenkov, specjalista ds. systemów wbudowanych w firmie Tractive od 2016 roku

Większość lokalizatorów GPS umożliwia rejestrowanie danych poza zasięgiem sieci komórkowej, gdyż jest to podstawowa funkcja odbiornika GPS. Należy sobie zadać jedno pytanie: w jaki sposób chcesz przeglądać dane pozycji?

 • Rejestrator GPS pozwala zapisywać współrzędne (bez konieczności połączenia z siecią komórkową), które możesz później przeglądać na komputerze.
 • Podobnie system nawigacji wyświetla pozycję na samym urządzeniu, również nie wymagając połączenia z siecią komórkową.

Do aktywnego śledzenia zwierzęcia „na żywo” jest wymagany zasięg sieci komórkowej, aby lokalizator mógł przesyłać dane pozycji na telefon (lub tablet/komputer) w czasie rzeczywistym. Jednak nawet poza zasięgiem sieci komórkowej możesz korzystać z innych funkcji lokalizatora Tractive, takich jak tryb radaru umożliwiający znajdowanie zwierzęcia za pomocą komunikacji Bluetooth.

Jak urządzenia Tractive pomagają ratować życie — nawet w miejscach o słabym sygnale sieci komórkowej

funkcja mapy termicznej lokalizatora Tractive GPS, która pomogła znaleźć kocięta

Funkcja historii pozycji lokalizatora Tractive pomogła organizacji ratującej zwierzęta z Los Angeles wyśledzić i znaleźć rodzinę chorych kociąt, nie tylko łącząc całą społeczność, lecz także pozwalają znaleźć maluchom szczęśliwy, zdrowy dom.

Zarówno koty, jak i psy mają tendencję do przebywania w znanych sobie środowiskach, dlatego jedną z funkcji lokalizatora Tractive GPS jest mapa termiczna. Pokazuje ona, dokąd najczęściej wędruje Twój zwierzak — to prosty sposób na zidentyfikowanie lokalnych kryjówek psa lub kota, w których można szybko znaleźć ulubieńca.

Dzięki historii pozycji poznasz miejsca, które zwierzę często odwiedza. Funkcja ta ocaliła życie wielu zwierząt, takich jak Imogen, charakteryzująca się wysoką energią suczka rasy borzoj, która wybiegła za ogrodzenie i zapędziła się nad pobliskie jezioro, gdzie załamał się pod nią lód. Na szczęście jej opiekunka w porę uratowała ją przed zamarznięciem i utonięciem, w czym istotną rolę odegrała historia pozycji Imogen.

Jeśli więc jesteś właścicielem zwierzęcia, który poszukuje całkowitego spokoju ducha, zainwestuj w lokalizator Tractive GPS.

Kup lokalizator Tractive GPS

A co z lokalizatorami GPS bez abonamentu?

Może się zastanawiasz, czy istnieje lokalizator GPS, w przypadku którego nie trzeba opłacać abonamentu. Czy to w ogóle możliwe? Pewnie tak. Czy takie urządzenie jest użyteczne? Raczej nie.

Większość osób poszukujących lokalizatora GPS do domowych zastosowań w 2023 roku wolałoby wygodnie śledzić zwierzę lub przedmiot na ekranie telefonu. Jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie takich korzyści jest użycie urządzenia z kartą SIM komunikującego się za pośrednictwem sieci komórkowej. Dodatkowo taki abonament zapewnia spokój ducha.

Na przykład karty SIM używane w lokalizatorach Tractive GPS działają w ponad 175 sieciach komórkowych na całym świecie, dzięki czemu nie musisz martwić się o utratę zasięgu, jak w przypadku urządzenia powiązanego z jednym operatorem.

Wszystko to w cenie jednej kawy z ciastkiem na miesiąc. Nieźle, prawda?

Aby dowiedzieć się więcej na temat funkcji i usług dostępnych w ramach abonamentu lokalizatora GPS z kartą SIM, zapoznaj się z planami usług Tractive.

Jaki jest najlepszy lokalizator GPS do śledzenia zwierząt?

Do śledzenia psa lub kota w czasie rzeczywistym (co często jest wymagane) polecamy nasz lokalizator Tractive GPS z funkcjami monitorowania zdrowia. Wyposażono go we wbudowaną, niewymienialną kartę SIM (nie musisz kupować jej samodzielnie!), która automatycznie nawiązuje połączenie z najlepszą siecią komórkową, umożliwiając śledzenie futrzaka w dowolnym miejscu na świecie.

Kiedy chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa swojemu psu lub kotu, nie ma nic bardziej przerażającego, niż stwierdzenie, że zaginął. Przekonało się o tym wielu właścicieli zwierząt domowych z całego świata, którzy korzystają z lokalizatorów Tractive z kartą SIM i abonamentem.

Oto historia Michela i Anji, których wychodząca, lubiąca przygody kotka, Nala, zagubiła się pewnego wieczora, jednak dzięki lokalizatorowi jej właściciele szybko ją namierzyli w opuszczonym domu:

kot noszący lokalizator Tractive GPS na dworze

Włączyliśmy tryb LIVE, po czym pobiegliśmy do miejsca wskazanego przez lokalizator Tractive GPS. Okazało się, że jest to pusty dom, którego budowa nadal trwała.

Właściwie straciliśmy już nadzieję na jej odnalezienie. Sytuacja była dramatyczna, więc zaczęliśmy ją wołać po imieniu.”

A ona zareagowała! Nala zaczęła głośno miauczeć, jak tylko usłyszała nasze głosy. Zdołała się uspokoić na tyle, abyśmy mogli zabrać ją do domu. Po zjedzeniu kilku ulubionych przysmaków i wielu pieszczotach stała się dawną sobą.

Oboje jesteśmy niezmiernie wdzięczny, że ten dzień — mimo kilku groźnych momentów — miał szczęśliwe zakończenie. To, że lokalizator Tractive GPS działał nawet we wnętrzu pustego budynku, uratowało to skórę naszej kotce i pozwoliło uniknąć kłopotów. Uwielbiam urządzenia Tractive za to, że zapewniają bezpieczeństwo naszym kotom.

Dla maksymalnego bezpieczeństwa zainwestuj w lokalizator GPS z kartą SIM

Podsumowując to wszystko: dzięki karcie SIM lokalizator GPS umożliwia śledzenie psa lub kota w czasie rzeczywistym. Bez karty SIM urządzenie prawdopodobnie nie byłoby w stanie wysyłać danych pozycji zwierzęcia na telefon. Innymi słowy, karta SIM to niezwykle cenny element każdego lokalizatora GPS.

Clair Chesterman, właścicielka hodowli kotów i trenerka

Tractive to najlepszy lokalizator GPS dla kotów w branży, który charakteryzuje najwyższa jakość wykonania. Mogłam skonfigurować bezpieczną strefę obejmującą mój dom — kiedy tylko jeden z kotów go opuści, natychmiast otrzymuję odpowiedni alert.

Urządzenie to prawdopodobnie uratowało życie mojej kotce, kiedy zgubiła się podczas pogoni za ptakiem. Była bardzo przestraszona, ale na szczęście byłam w stanie szybko ją znaleźć dzięki lokalizatorowi GPS. Urządzenie Tractive często oblicza pozycję zwierzęcia, aktualizując ją na mapie co 2–3 sekundy. Ponadto aktywna dioda LED pozwala łatwo zauważyć futrzaka w nocy.”

Clair Chesterman, właścicielka hodowli kotów z certyfikatem CFA i CCA, a także schroniska dla kotów FluffyMeowPaws3

Odkryj lokalizatory Tractive GPS

infografika: porównanie lokalizatorów GPS z kartą SIM i bez niej

Ciekawi Cię, jak działa lokalizator Tractive GPS? Oto wszystko, czego potrzebujesz się dowiedzieć — w 2 minuty: