Chcesz wiedzieć na bieżąco, gdzie jest Twój pies lub kot, i zastanawiasz się nad użyciem lokalizatora SmartTag dla zwierząt firmy Samsung? Nie ma w tym nic dziwnego, przecież zaginięcie kota lub psa jest dla jego opiekuna najstraszliwszym koszmarem. Urządzenia SmartTag i SmartTag Plus to w zasadzie androidowe wersje lokalizatora AirTag Apple, czyli lokalizatory Bluetooth służące do znajdowania przedmiotów.

Dzięki nowoczesnym urządzeniom, takim jak SmartTag, znalezienie zagubionych kluczy, torebki czy bagażu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Właściciele zwierząt chcieliby się jednak dowiedzieć, czy Samsung SmartTag to dobry wybór w przypadku zwierząt. Czy za pomocą lokalizatora SmartTag można śledzić psa lub kota? Czy istnieje lepszy sposób na zapewnienie czworonogom bezpieczeństwa? Co z lokalizatorami GPS dla psów i kotów?

Zapoznaj się z porównaniem urządzenia SmartTag z lokalizatorem GPS dla zwierząt i zdecyduj, co będzie najlepsze dla Twojego pupila! 👇

Czym jest Samsung SmartTag?

Jest to urządzenie podobne do lokalizatorów Tile czy AirTag firmy Apple. SmartTag to niewielki lokalizator Bluetooth do znajdowania przedmiotów. Można go przymocować do kluczy, samochodu, torebki lub innych rzeczy osobistych, aby skorzystać z niego w razie ich zagubienia. Bateria wystarcza na rok, a urządzenie zapewnia dodatkowe funkcje, takie jak dźwięk i rzeczywistość rozszerzona.

Jak działa SmartTag?

Samsung SmartTag wykrywa lokalizację na podstawie innych urządzeń firmy Samsung znajdujących się w pobliżu, a następnie wysyła tę informację na telefon użytkownika. Ze względu na zastosowanie technologii Bluetooth Low Energy (BLE) SmartTag może komunikować się z telefonem tylko w zasięgu działania funkcji Bluetooth, czyli z odległości nie większej niż 120 metrów. Jednak gdy SmartTag znajdzie się poza tym zasięgiem, można zlokalizować go w trybie offline, korzystając z usługi SmartThings Find.

blue info icon

Podobnie jak do ustalania pozycji urządzenia AirTag Apple wykorzystywane inne urządzenia z systemem iOS, do lokalizowania urządzenia Samsung SmartTag służy sieć innych urządzeń Samsung w okolicy.

Dzięki temu SmartTag to idealne narzędzie do odszukania plecaka, który zawieruszył się gdzieś na uczelni, gdzie z pewnością jest wielu innych użytkowników urządzeń Galaxy. Może też pomóc odnaleźć rower w mieście, w którym jest mnóstwo użytkowników urządzeń firmy Samsung.

Więcej informacji na temat sposobu działania urządzenia SmartTag znajdziesz w poniższym filmie.

SmartTag dla zwierząt: czy można używać urządzenia Samsung Galaxy SmartTag do śledzenia psa lub kota?

Teoretycznie tak. Można przymocować Samsung Galaxy SmartTag do psiej lub kociej obroży. Należy jednak pamiętać, że do działania lokalizatora SmartTag są niezbędne inne urządzenia firmy Samsung. Może on zatem pomóc w znalezieniu psa, ale nie jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli pragniesz prawdziwego spokoju ducha.

Oto przykładowa sytuacja: jesteś gdzieś na wiejskim, zadrzewionym terenie, a Twój pies podejmuje trop i zaczyna za nim podążać. Tracisz go nagle z oczu, gdy wbiega w głąb lasu, i nie masz pojęcia, którędy pobiegł i jak bardzo się oddalił. W pobliżu może być niewielu użytkowników urządzeń Samsung, jeśli w ogóle się znajdą, a zatem SmartTag może okazać się w tej sytuacji bezużyteczny.

pink triangle graphic with exclamation

Lepiej dmuchać na zimne: zamiast polegać na ograniczonym zasięgu urządzenia Bluetooth do znajdowania przedmiotów, warto skorzystać z dedykowanego lokalizatora GPS dla zwierząt, takiego jak lokalizator Tractive GPS dla kotów i psów.

Czy SmartTag korzysta z systemu GPS?

Podobnie jak Apple AirTag, urządzenie Samsung SmartTag nie ma wbudowanego odbiornika GPS. Jego lokalizacja może zostać ustalona wyłącznie przy użyciu sieci innych urządzeń firmy Samsung. Z kolei lokalizator Tractive GPS dla psów lub kotów korzysta zarówno z systemu GPS, jak i z technologii 4G, co umożliwia śledzenie psa lub kota w czasie rzeczywistym na całym świecie, tam, gdzie działają sieci komórkowe, dzięki czemu zasięg lokalizatora jest nieograniczony.

Opakowanie Tractive Lokalizator GPS dla psów

Zawsze wiedz, gdzie jest Twój pies

Śledź każdy krok w czasie rzeczywistym dzięki nieograniczonemu zasięgowi. Otrzymuj alerty, jeśli zwierzę zbytnio się oddali. Dbaj o jego kondycję dzięki funkcji monitorowania aktywności. Umożliwiaj śledzenie psa innym osobom, takim jak opiekunowie zwierząt.

Kup lokalizator dla psa lub kota

Porównanie urządzeń Samsung SmartTag i SmartTag Plus

Oprócz urządzenia SmartTag (w cenie ok. 150 zł) firma Samsung ma również w ofercie urządzenie SmartTag Plus (w cenie ok. 200 zł). Różnią się one głównie tym, że w urządzeniu SmartTag Plus oprócz technologii Bluetooth wykorzystano również technologię transmisji ultraszerokopasmowej. Przy próbie znalezienia lokalizatora SmartTag można też posłużyć się tylnym aparatem telefonu, pod warunkiem, że jest to jeden z najnowszych modeli Samsung Galaxy.

Porównanie urządzeń Samsung SmartTag i Apple AirTag

Urządzenia Samsung SmartTag oraz Apple AirTag są przeznaczone do tego samego celu: ustalania lokalizacji rzeczy osobistych, które można z łatwością zgubić, takich jak klucze lub rower. Działają też w taki sam sposób — do ich lokalizowania są wykorzystywane inne urządzenia (Apple lub Samsung) z tej samej sieci.

Te dwa lokalizatory przedmiotów są w zasadzie takie same, a główną różnicą jest to, że AirTag jest zgodny wyłącznie z urządzeniami firmy Apple, natomiast SmartTag jest zgodny tylko z urządzeniami Samsung Galaxy. W związku z tym użytkownik iPhone’a nie będzie mógł korzystać z lokalizatora firmy Samsung i na odwrót.

Natomiast popularne lokalizatory Tractive GPS dla zwierząt są zgodne zarówno z urządzeniami z systemem Android, jak i z systemem iOS, więc mogą z nich korzystać użytkownicy dowolnych telefonów czy tabletów. Można nawet śledzić psa lub kota w dowolnej przeglądarce internetowej. Działanie tych lokalizatorów nie opiera się na żadnej konkretnej sieci użytkowników, ale na uniwersalnych technologiach, takich jak GPS i sieć komórkowa.

Samsung SmartTag: na co należy uważać

Warto też wziąć pod uwagę potencjalne zagrożenia związane z korzystaniem z urządzenia Samsung SmartTag. Lokalizator podobnego typu został określony jako „idealne narzędzie” do stalkingu. Należy zatem uważać na możliwe zagrożenia dla bezpieczeństwa własnego i bliskich nam osób.

Jaka jest inna możliwa wada urządzenia Samsung SmartTag w przypadku zwierząt? Jest ono bardzo niewielkie, co oznacza, że z łatwością może zostać połknięte przez ciekawskiego psiaka, w związku z czym warto mieć psa na oku, gdy w pobliżu jest SmartTag.

Lokalizatory GPS dla zwierząt: czym są i jak wypadają w porównaniu?

brązowy pies na podwórku z rodziną

Rozważyliśmy już możliwość używania urządzenia SmartTag do śledzenia psa, a teraz porównajmy je z lokalizatorami GPS dla zwierząt.

Lokalizator GPS dla psów to niewielkie urządzenie, które po przymocowaniu do psiej obroży umożliwia sprawdzanie, gdzie przebywa pies i śledzenie każdego jego kroku za pomocą technologii GPS.

10 powodów, aby sprawić psu lokalizator GPS

Oprócz możliwości śledzenia lokalizacji w czasie rzeczywistym w dowolnym miejscu na świecie nowoczesne lokalizatory GPS dla zwierząt, takie jak Tractive GPS, pozwalają również monitorować aktywność Twojego ulubieńca. Umożliwiają sprawdzenie, czy czworonóg wystarczająco dużo się rusza i jak długo śpi, a także ustalenie jego ogólnego poziomu sprawności.

Co ważniejsze, dzięki lokalizatorowi GPS dla zwierząt możesz przestać się martwić o to, że pies lub kot się zgubi. W dowolnej chwili możesz sprawdzić, gdzie jest.

Z poniższego filmu dowiesz się, jak działa lokalizator Tractive GPS dla psów:

Funkcje lokalizatora Tractive GPS

Lokalizator Tractive GPS dla zwierząt ma ponadto całe mnóstwo fantastycznych funkcji, ponieważ został opracowany specjalnie z myślą o naszych czworonożnych przyjaciołach. Są to między innymi:

  • Tryb LIVE: aktualizacja lokalizacji co 2–3 sekundy pozwala szybko odnaleźć czworonoga.
  • Nieograniczony zasięg: możliwość śledzenia psa lub kota w dowolnym miejscu, bez względu na to, jak bardzo się oddalił.
  • Wirtualna strefa: wystarczy skonfigurować bezpieczną strefę, aby otrzymywać powiadomienia, gdy zwierzę ją opuści.
  • Historia pozycji: możliwość sprawdzenia, gdzie bywał nasz ulubieniec w ciągu ostatnich 365 dni.
  • Tryb Znajdź: ustalanie lokalizacji psa lub kota w pobliżu, na przykład w domu.
  • Udostępnianie rodzinie: znajomi, rodzina oraz osoby opiekujące się naszym pupilem mogą śledzić go razem z nami.
  • Monitorowanie aktywności: możliwość ustalania codziennych celów, sprawdzania wyników innych zwierząt oraz dbania o formę czworonoga.
  • Strefy oszczędzania energii: oszczędzanie baterii w miejscach, w których zwierzę spędza dużo czasu.

Kup lokalizator dla psa

Jak lokalizator GPS pomógł w uratowaniu psu życia

Aby przekonać się, jak lokalizator Tractive GPS może uratować życie Twojemu psu, obejrzyj poniższy film. Właściciel opowiada, jak jego pies utknął w zaśnieżonej, zimnej rozpadlinie na wiejskich terenach w Norwegii, oraz o tym, jak za pomocą lokalizatora Tractive GPS udało się go uratować.

Porównajmy teraz lokalizator Tractive GPS dla psów z urządzeniem Samsung SmartTag.

Porównanie lokalizatora Tractive GPS dla psów z urządzeniem Samsung SmartTag

Samsung Galaxy SmartTag
Samsung Galaxy SmartTag
Tractive GPS Dog Tracker 4
Lokalizator Tractive GPS dla psów
Typ lokalizatoralokalizator Bluetooth i lokalizator przedmiotówlokalizator GPS dla psów i kotów
Zastosowanieoznaczanie i odnajdywanie zagubionych przedmiotów, takich jak klucze lub torebka, gdy są w pobliżuśledzenie każdego kroku zwierzęcia w czasie rzeczywistym i dbanie o to, aby nie zaginęło
Kosztokoło 150 zł199 zł + opłaty abonamentowe
Wymogi dotyczące telefonuzgodność wyłącznie z urządzeniami Samsungdziała z większością urządzeń z systemem Android i iOS
Wymiary40,9 mm x 40,9 mm x 9,9 mm17,5 mm x 71,4 mm x 28 mm
Waga14 gramów35 gramów
Zasięg120 metrównieograniczony
Czas działania baterii1 rok, możliwość wymianydo 7 dni po naładowaniu
Odporność na wodęwodoodporny (IP53)wodoodporny w 100% (IPX7)
Udostępnianietak – możliwość udostępniania innym użytkownikom przy użyciu aplikacji SmartThingstak – możliwość udostępniania dowolnym osobom przy użyciu linku lub w aplikacji Tractive GPS
Rzeczywistość rozszerzona
Dźwięk
Bateria przeznaczona do ładowania
Światło
Aplikacja internetowa
GPS
Wirtualna strefa z powiadomieniami
Monitorowanie aktywności

Wnioski dotyczące używania urządzenia Samsung SmartTag jako lokalizatora dla zwierząt

Jeśli chcesz dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo swojego pupila i używasz już urządzeń Samsung, przyczepienie lokalizatora SmartTag do obroży Twojego psa lub kota może być dobrym pomysłem. Jednak aby zapewnić sobie prawdziwy spokój ducha, przede wszystkim spraw zwierzakowi lokalizator GPS.

SmartTag to urządzenie Bluetooth do lokalizacji przedmiotów, które ma ułatwić znajdowanie zagubionych kluczy i innych rzeczy osobistych.

Z kolei lokalizatory GPS dla zwierząt opracowano specjalnie z myślą o dbaniu o bezpieczeństwo psich lub kocich członków rodziny — są to zupełnie dosłownie urządzenia ratujące życie zwierząt.

Urządzenia SmartTag działają jedynie w ograniczonym zasięgu funkcji Bluetooth lub w pobliżu innych użytkowników urządzeń Samsung, natomiast w lokalizatorze Tractive GPS zastosowano technologie uniwersalne, takie jak obsługa systemu GPS i sieci telefonii komórkowej, aby zapewnić możliwość śledzenie zwierzęcia praktycznie wszędzie.

Bez względu na to, jak daleko zapuszcza się Twój ulubieniec, polecamy zaopatrzenie go w lokalizator GPS, który zapewni Ci spokój ducha i pozwoli cieszyć się ze wspólnych wędrówek.