Które urządzenie jest najlepsze dla zwierząt: lokalizator GPS czy AirTag Apple?

21. czerwca 2022

Czy urządzenia Apple z ekosystemu „znajdowania” — AirTag — nadają się do śledzenia zwierząt? Dowiedz się, jakie możliwości zapewniają (i czego nie potrafią), a także dlaczego lokalizator GPS stanowi lepszy wybór.

Frau hält Hund mit GPS Tracker in den Armen

Czy AirTag Apple nadaje się dla zwierząt? Od wprowadzenia na rynek AirTaga Apple w pierwszej połowie 2021 roku wiele osób pyta, czy ten nowy gadżet współpracujący z telefonem iPhone umożliwia śledzenie naszych futrzanych przyjaciół, dlatego przeanalizowaliśmy funkcje, które mogą być przydatne dla właścicieli zwierząt. Czy w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa zwierzęciu można zaufać lokalizatorowi Bluetooth opracowanemu w celu namierzania kluczy? A co z lokalizatorami GPS dostępnymi na rynku — jak AirTag Apple wypada w porównaniu z tymi urządzeniami? Omówimy tę tematykę i nie tylko, aby pomóc Ci wybrać najlepszą technologię dla zwierzęcia.

Opakowanie Tractive Lokalizator GPS dla psów

Zawsze wiedz, gdzie jest Twój pies

Śledź każdy krok w czasie rzeczywistym dzięki nieograniczonemu zasięgowi. Otrzymuj alerty, jeśli zwierzę zbytnio się oddali. Dbaj o jego kondycję dzięki funkcji monitorowania aktywności. Umożliwiaj śledzenie psa innym osobom, takim jak opiekunowie zwierząt.

Lokalizatory dla psów i kotów

Czym jest AirTag Apple?

Jeśli jeszcze o nim nie słyszeliście (lub nie wiecie dokładnie, czym jest), AirTag Apple to niewielkie urządzenie do śledzenia przedmiotów obsługiwane przez urządzenia z systemem iOS. Obsługuje ono technologię Bluetooth i jest wyposażone w małą, wymienną baterię oraz wbudowany głośnik. Podobnie jak w najnowszych urządzeniach Apple, zastosowano w nim mikroukład U1 o ultraszerokim zakresie komunikacji, co pozwala mu komunikować się z nimi na ograniczoną odległość.

AirTag działa, wysyłając sygnał Bluetooth, który mogą odbierać inne urządzenia z systemem iOS znajdujące się w jego zasięgu. Następnie takie urządzenie iOS przekazuje te informacje użytkownikowi. Cały proces jest bezpieczny i anonimowy, a komunikacja jest szyfrowana.

Działanie AirTaga Apple opiera się na obecności pobliskich urządzeń z systemem iOS. To czyni go idealnym rozwiązaniem do znajdowania zagubionych kluczy na przykład w zatłoczonej kawiarni w centrum miasta. Świetnie również nadaje się do poszukiwania kurtki, kiedy opuszczasz imprezę, na której gości wielu użytkowników telefonów iPhone.

Jednak urządzenie raczej nie będzie najkorzystniejszą opcją, kiedy szukasz kota lub psa, który wędruje po okolicy lub uciekł z domu.

Więcej na temat sposobu działania AirTaga dowiesz się z poniższego filmu.

Kiedy AirTag Apple się przydaje

Nie ma wątpliwości, że AirTag Apple to przydany gadżet pozwalający śledzić wartościowe przedmioty, takie jak laptop czy klucze do mieszkania. Jeśli już jesteś użytkownikiem urządzeń Apple, będzie Ci niezwykle łatwo korzystać z AirTaga. A jeżeli na dodatek mieszkasz w okolicy, gdzie nie brakuje osób korzystających z innych urządzeń z systemem iOS, możliwości znajdowania zagubionych przedmiotów wzrosną jeszcze bardziej. Jednak co ze śledzeniem zagubionych zwierząt?

Główne różnice między lokalizatorem GPS dla zwierząt a AirTagiem Apple

Przeznaczenie

W informacji prasowej na temat nowego gadżetu będącego częścią ekosystemu „znajdowania” firma Apple wyraziła się dosyć jasno na temat przeznaczenia tego urządzenia:

AirTag to akcesorium ułatwiające śledzenie i znajdowanie przedmiotów, takich jak torebki na ramię, klucze albo plecaki.

Popularne lokalizatory GPS dla psów i kotów zaprojektowano specjalnie do znajdowania zwierząt w kilka sekund, bez względu na to, gdzie przebywają. AirTag Apple służy do znajdowania rzeczy, a nie żywych stworzeń.

Funkcje

Ponieważ AirTaga opracowano w celu śledzenia przedmiotów, dostępne funkcje są mocno ograniczone w porównaniu do wyspecjalizowanych lokalizatorów Tractive GPS dla zwierząt.

AirTaga charakteryzuje niska waga i możliwości dopasowywania wyglądu, wodoodporność, długo działająca, wymienna bateria, zgodność z systemem iOS oraz możliwość działania w trybie zagubienia, który pozwala innym użytkownikom telefonów iPhone i urządzeń z systemem Android uzyskiwać dostęp do Twoich danych kontaktowych, jeśli znajdą zagubiony przedmiot.

Z drugiej strony lokalizatory Tractive GPS dla psów zapewniają szeroką gamę funkcji opracowanych pod kątem śledzenie zwierząt, które ułatwiają opiekę nad nimi. Są to między innymi:

  • Tryb LIVE: szybkie znajdowanie futrzanego przyjaciela dzięki aktualizacjom jego pozycji co 2–3 sekundy.
  • Nieograniczony zasięg: możliwość śledzenia psa lub kota z dowolnego miejsca na świecie, bez względu na to, jak daleko się znajdujesz.
  • Wirtualne strefy: ustawianie „bezpiecznych stref”, takich jak przydomowy ogród, aby otrzymywać alerty, kiedy zwierzę je opuści.
  • Historia pozycji: wyświetlanie miejsc, które Twój ulubieniec odwiedził w ciągu ostatnich 365 dni.
  • Tryb znajdowania: namierzanie pozycji zwierzęcia przebywającego w pobliżu — idealne rozwiązanie do poszukiwania psa lub kota w domu.
  • Udostępnianie rodzinie: umożliwianie śledzenia zwierzęcia znajomym, członkom rodziny czy osobom, które się nim opiekują pod Twoją nieobecność.
  • Monitorowanie aktywności: ustawianie dziennych celów, dbałość o kondycję czworonożnego przyjaciela i możliwość porównywania z podobnymi zwierzętami.
  • Strefy oszczędzania energii: wydłużenie czasu działania baterii dzięki skonfigurowaniu miejsc, w których zwierzę spędza dużo czasu.

Masz ochotę spróbować? Kup lokalizator Tractive GPS już teraz. Odwiedź również nasz Instagram, aby zainspirować się poczynaniami innych właścicieli zwierząt, którzy korzystają z usług Tractive podczas przygód ze swoimi ulubieńcami!

uwielbiający wodę pies z lokalizatorem Tractive biegnie nad jeziorem w górach
Śledź psa bez względu na to, gdzie się znajdzie, z lokalizatorem Tractive GPS dla psów.

Dowiedz się więcej

Działanie

Lokalizator GPS dla zwierząt, taki jak Tractive GPS DOG, śledzi ich pozycję w czasie rzeczywistym. Następnie wysyła te informacje w formie „wiadomości” do użytkownika — tak jakby ktoś Ci wysyłał wiadomość SMS. Oznacza to, że zawsze będziesz wiedzieć, gdzie jest Twój pies, pod warunkiem, że w danym miejscu istnieje sieć komórkowa.

Czyni to lokalizator GPS dla psów idealnym urządzeniem dla osób uwielbiających przebywać na świeżym powietrzu, na przykład fanów pieszych wędrówek i rowerowych wycieczek z czworonożnym przyjacielem.

A więc co z tym AirTagiem? Charlie Sorrel, autor współpracujący z magazynem Lifewire, pisze: „AirTagi są bezużyteczne, jeśli chodzisz z psem na długie spacery na łonie przyrody”. Zwraca on uwagę na to, że AirTag działa skuteczniej w miastach, gdzie nie brakuje użytkowników urządzeń z systemem iOS.

W odróżnieniu od lokalizatorów dla zwierząt, AirTag Apple nie jest w stanie samodzielnie się zlokalizować czy wysłać informacji o swojej pozycji przez Internet — zamiast tego sygnał Bluetooth AirTaga jest odbierany przez pobliskie urządzenia z systemem iOS. Z tego powodu AirTagi działają wyłącznie w obecności innych urządzeń Apple w sieci „znajdowania”. Sieć ta oraz funkcja precyzyjnego namierzania nie są również dostępne we wszystkich krajach.

Wielkość

AirTagi i lokalizatory GPS dla zwierząt różnią się także wielkością. Na przykład lokalizatory Tractive GPS dla psów — urządzenia korzystające z najnowocześniejszych technologii śledzenia — dzięki kompaktowym rozmiarom świetnie pasują do obroży zwierzęcia. Ważące poniżej 35 gramów urządzenie ma wymiary 71 x 28 x 17 mm.

AirTag jest zbyt mały (jego wymiary to 32 mm x 32 mm x 6 mm), dlatego istnieje ryzyko jego połknięcia przez kota lub psa. Nie wspominając już o tym, że lokalizatory Tractive GPS są wystarczająco solidne, aby znieść wszelkie trudy wędrówki czworonoga. Nie można powiedzieć tego samego o AirTagu!

kobieta i mężczyzna oraz pies z lokalizatorem GPS pozują do zdjęcia w plenerze

Końcowe wnioski na temat AirTaga Apple dla zwierząt

Zawieszenie AirTaga Apple na psiej lub kociej obroży prawdopodobnie w niczym nie zaszkodzi, ale najlepiej zrobisz, sprawiając ulubieńcowi lokalizator GPS pozwalający osiągnąć pełny spokój ducha.

Lokalizatory GPS dla zwierząt opracowano specjalnie dla psów i kotów — umożliwiają one właścicielom znajdowanie futrzanych przyjaciół w każdym miejscu i o każdej porze. AirTag Apple służy do czegoś innego: śledzenia osobistych przedmiotów, takich jak klucze, laptop, torba czy rower.

Dzięki baterii działającej ponad rok AirTag mogłby pomóc Ci znaleźć zwierzę, które zagubiło się dawno temu i nagle pojawiło się w miejscu obfitującym w użytkowników urządzeń z systemem iOS. Mogłoby Ci się poszczęścić: sygnał Bluetooth AirTaga kota lub psa mogłby zostać odebrany przez takie urządzenie.

Niestety AirTagi działają tylko w bardzo ograniczonej strefie komunikacji technologii Bluetooth z innymi urządzeniami z systemem iOS. Wymagają one do działania obecności telefonów iPhone, dlatego nie są urządzeniami, którym możesz zaufać w kwestii szybkiego odnajdowania zagubionego psa.

Z drugiej strony popularne lokalizatory GPS dla psów i kotów, takie jak Tractive GPS, umożliwiają śledzenie zwierzęcia w dowolnym miejscu na świecie, gdzie dociera łączność komórkowa — bez ograniczenia zasięgu. Możesz na przykład przebywać w Indiach, a Twój pies w Stanach Zjednoczonych; nadal będziesz w stanie go śledzić w czasie rzeczywistym dzięki trybowi LIVE w aplikacji Tractive GPS.

Przekonaj się, jak to działa

Jeśli chcesz mieć pewność, że zawsze znajdziesz psa bez względu na to, gdzie się znajdzie, o każdej porze i natychmiast po tym, kiedy się zgubi, najlepiej skorzystaj z lokalizatora GPS. To niewielkie, lekkie urządzenie zaprojektowane specjalnie dla zwierząt łączy zalety systemu GPS, sieci Wi-Fi i technologii komunikacji Bluetooth, nie tylko przekazując Ci najdokładniejsze informacje na temat pozycji futrzanego ulubieńca, lecz również zapewniając mnóstwo innych funkcji gwarantujących spokój ducha.


Co sądzisz o tym poście? Udostępnij go znajomym!

Już nigdy nie zgub zwierzęcia

Powiązane posty

Potrzebujesz pomocy dotyczącej lokalizatora lub konta? Uzyskaj wsparcie

Losowe posty