Psy uciekają z bardzo wielu powodów, dlatego naprawdę warto zainwestować w urządzenie do śledzenia ukochanego czworonoga. Można w ten sposób bardziej aktywnie zadbać o jego bezpieczeństwo i zapewnić sobie przy okazji spokój ducha. Wpisując zapytania w wyszukiwarce Google, można natknąć się na najnowszy gadżet firmy Apple do znajdowania przedmiotów — AirTag. W wielu głowach pojawia się wtedy pytanie: czy AirTag Apple sprawdzi się jako urządzenie dla psa? Jak skutecznie poradziłby sobie z odnajdywaniem i śledzeniem psa w razie jego ucieczki?

Oto nasz punkt widzenia: AirTag Apple to lokalizator Bluetooth opracowany z myślą o śledzeniu przedmiotów, a nie zwierząt. Mimo zalet, nie jest tak naprawdę najlepszym urządzeniem do śledzenia psów. Gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo Twojego czworonoga, najlepiej korzystać z dedykowanego lokalizatora GPS dla psów, który zapewnia nieograniczony zasięg oraz umożliwia śledzenie w czasie rzeczywistym.

Nadal zastanawiasz się, czy AirTag sprawdziłby się jako urządzenie do śledzenia psa? Czytaj dalej.

Czy można znaleźć psa wyłącznie za pomocą mikroczipu lub obroży z identyfikatorem?

Wielu psich opiekunów uważa, że mikroczip lub identyfikator przy obroży wystarczą do odnalezienia zgubionego psa. (Przykładem może być identyfikator dla zwierząt Ring firmy Amazon). Oba te rozwiązania mają swoje zalety, jednak żadne z nich nie umożliwia aktywnego poszukiwania zaginionego zwierzęcia. Pomagają one tylko w zidentyfikowaniu go. Z drugiej strony lokalizator GPS, który umożliwia śledzenie psa na żywo, pozwala prowadzić bardziej aktywne poszukiwania oraz znaleźć czworonoga całego i zdrowego.

W przypadku mikroczipu lub identyfikatora trzeba na przykład:

 • czekać, aż zaginiony pies zostanie przez kogoś znaleziony, a ta osoba musi następnie…
 • zabrać psa do weterynarza, który z kolei musi…
 • zeskanować mikroczip pod skórą psa, po czym…
 • skontaktować się z opiekunem w sprawie zaginionego zwierzęcia.

Naszym zdaniem taki scenariusz wymaga dużo więcej czasu, energii i nerwów, których można sobie zaoszczędzić, kupując lokalizator GPS umożliwiający śledzenie psa w czasie rzeczywistym. W dzisiejszym świecie coraz częściej dochodzi do porwań psów i samo zaczipowanie ulubieńca nie gwarantuje tego, że pies do Ciebie wróci.

Dlaczego lokalizator GPS oznacza spokój ducha dla właścicieli psów?

Używając dedykowanego lokalizatora dla psów, możesz sprawdzać aktualną pozycję psa w aplikacji na telefonie w czasie rzeczywistym. Nie mówiąc o tym, że większość z tych lokalizatorów działa na całym świecie (czyli globalnie – za sprawą G w nazwie systemu GPS), wszędzie tam, gdzie jest zasięg telefonii komórkowej. Zatem lokalizatory GPS dla psów nie tylko pomagają w natychmiastowym odszukaniu zaginionego psa, ale przede wszystkim pomagają aktywnie zapobiec jego zaginięciu. To same plusy dla opiekunów zwierząt, chcących zapewnić sobie spokój ducha.

Tractive to popularny producent lokalizatorów GPS dla psów i kotów. Te łączące się z sieciami telefonii komórkowej w 175 krajach i zapewniające nieograniczony zasięg urządzenia zostały opracowane z myślą o opiekunach, którzy chcą, aby ich psy były niezależne i ciekawe świata, a równocześnie dbają o własny spokój ducha. Umożliwiają śledzenie pozycji psa w dowolnym miejscu na świecie.

opakowanie lokalizatora Tractive GPS dla psów

Zawsze wiedz, gdzie jest Twój pies

Śledź każdy krok w czasie rzeczywistym dzięki nieograniczonemu zasięgowi. Otrzymuj alerty, jeśli zwierzę zbytnio się oddali. Dbaj o jego kondycję i samopoczucie dzięki funkcji monitorowania zdrowia. Umożliwiaj śledzenie psa innym osobom, takim jak opiekunowie zwierząt.

Kup lokalizator dla psa lub kota

Uwaga: AirTag nie jest lokalizatorem GPS dla psów. Czym właściwie jest to urządzenie i czy może być używane w roli lokalizatora GPS dla psów?

Czym jest AirTag Apple?

Wprowadzony na rynek w 2021 roku AirTag Apple to niewielkie urządzenie do śledzenia przedmiotów, które ma ułatwiać użytkownikowi namierzanie łatwych do zgubienia rzeczy osobistych, takich jak klucze, torby czy portfele. Warto podkreślić, że AirTagi są lokalizatorami Bluetooth i nie mają żadnych funkcji lokalizatorów GPS opracowanych z myślą o znajdowaniu zaginionych zwierząt. Urządzenia te łączą się z funkcjami Bluetooth dostępnymi w urządzeniu Apple w celu zaktualizowania pozycji zgubionego przedmiotu. (Nie ma to nic wspólnego z systemem GPS).

AirTag ma wymienną baterię, wbudowany głośnik i moduł Bluetooth, a także mikroukład U1 firmy Apple. Jest zgodny z urządzeniami z systemem iOS oraz umożliwia śledzenie przedmiotów przy użyciu aplikacji Znajdź. (A to oznacza, że nie jest to rozwiązanie dla posiadaczy urządzeń z systemem Android lub urządzeń firmy Samsung).

 • AirTag ma średnicę około 3 centymetrów i 8 milimetrów grubości.
 • Waży około 11 gramów.
 • Jedno urządzenie AirTag można kupić na stronie internetowej firmy Apple za 169 zł. Można też kupić pakiet 4 urządzeń za 569 zł.

AirTag Apple to idealne rozwiązanie, gdy chcesz znaleźć zgubione klucze, na przykład w pełnej klientów kawiarni. Albo gdy chcesz znaleźć swoją kurtkę, wychodząc z domówki, na której jest mnóstwo ludzi z iPhone‘ami. Oznacza to, że w razie zgubienia danego przedmiotu poszukiwania ograniczają się do sieci złożonej z innych użytkowników urządzeń firmy Apple.

airtag i akcesoria na drewnianym stole

Jak działa AirTag w przypadku psów?

Musimy ponownie podkreślić, że AirTagi nie są lokalizatorami GPS. Oznacza to, że nie można używać ich do śledzenia psa w czasie rzeczywistym. Nie jesteś jednak pierwszym posiadaczem psa, który zastanawiał się, czy przyczepienie AirTaga do psiej obroży pomogłoby zadbać o bezpieczeństwo pupila w przypadku jego zaginięcia.

Oto ogólna zasada działania AirTagów i ich potencjalne zastosowanie do śledzenia zaginionego psa.

Jak działają AirTagi

 • Gdy Twój pies się przemieszcza, AirTag wysyła sygnał Bluetooth.
 • Sygnał zostaje odebrany przez zgodne urządzenia Apple znajdujące się w zasięgu.
 • Urządzenia te przesyłają swoje dane lokalizacyjne wraz z danymi identyfikacyjnymi AirTaga na serwery firmy Apple.
 • Wówczas możesz zalogować się do aplikacji Znajdź, aby poznać przybliżoną lokalizację AirTaga noszonego przez Twojego psa.
pies biegający na otwartej przestrzeni

Używanie AirTaga jako urządzenia dla psa

Aby użyć AirTaga do śledzenia psa, na początek należy połączyć AirTaga z urządzeniem Apple, a następnie zamocować na obroży lub szelkach zwierzęcia. Należy jednak przy tym uważać, bo do AirTaga nie dołączono dedykowanej obroży z mocowaniem. Aby skutecznie go przymocować, trzeba będzie zainwestować we własny zaczep lub uchwyt.

Kiedy zechcesz namierzyć psa, otwórz aplikację Znajdź w celu wyświetlenia jego pozycji. W razie potrzeby możesz wysłać sygnał „ping” do AirTaga, co spowoduje odtworzenie przez niego dźwięku ułatwiającego znalezienie.

Jeśli pies ucieknie zbyt daleko, nie będzie już w zasięgu Twojego urządzenia. W takim przypadku możesz włączyć opcję „Tryb Utracony”, aby otrzymać powiadomienie, kiedy Twój pies znajdzie się w pobliżu innego użytkownika urządzenia Apple. Inne osoby mogą dotknąć AirTaga, aby wyświetlić Twoje dane i skontaktować się z Tobą.

Zalety używania AirTaga do śledzenia psa

Jeśli jesteś już użytkownikiem urządzeń firmy Apple i masz psa, może spodobać Ci się pomysł użycia AirTaga w celu śledzenia futrzanego przyjaciela. Może to być wygodny, ekonomiczny i łatwy sposób na stałą obserwację psa za pomocą „drugiej pary oczu”.

Oto kilka zalet używania AirTaga do śledzenia psa:

 • Cena — AirTag kosztuje 169 zł i nie wymaga opłacania miesięcznej subskrypcji.
 • Czas działania baterii — możliwa do wymiany bateria w AirTagu działa około roku, więc nie trzeba zaprzątać sobie głowy ładowaniem urządzenia.
 • Rozmiar — AirTag jest niewielki i lekki, dlatego nie przeszkadza psu.

Oprócz tego na AirTagu można umieścić grawerunek. Urządzenie jest również odporne na wodę i kurz. (Te same zalety ma także dedykowany lokalizator GPS).

kobieta siedząca na żółtym fotelu z psem i iphonem

Warto też zauważyć, że nawet firma Apple nie reklamuje AirTagów jako urządzeń dla zwierząt. Zastanawiasz się może, dlaczego?

Dlaczego firma Apple nie promuje AirTagów jako urządzeń dla psów?

Firma Apple nie zaleca korzystania z AirTagów w celu śledzenia psów. Przedstawiciele tego technologicznego giganta wielokrotnie podkreślali, że AirTag służy do śledzenia przedmiotów, a nie zwierząt czy ludzi. Dlatego obecnie śledzenie psa przy użyciu AirTaga jest uważane za użytkowanie tego urządzenia niezgodnie z przeznaczeniem.

Istnieje kilka teorii na to, dlaczego firma Apple nie promuje AirTagów jako urządzeń do śledzenia psów. Prawdopodobne jest, że chce uniknąć ponoszenia odpowiedzialności względem osób, które nie będą w stanie odnaleźć zwierzęcia za pomocą AirTaga. Ma to sens: produkt nie został opracowany pod kątem śledzenia psów, dlatego producent nie chce, aby ludzie polegali na jego funkcjach w tym zakresie.

Oficjalnie Kaiann Drance, wiceprezes firmy Apple ds. marketingu produktu iPhone, poradziła osobom, które przypinają AirTaga do psiej obroży, żeby „…zadbały o to, aby będący w ruchu pies był w zasięgu urządzeń działających w sieci Znajdź”1. Umożliwi to namierzenie sygnału Bluetooth jego AirTaga i wysłanie powiadomienia.

Gdy się nad tym zastanowić, takie rozwiązanie nie ma za bardzo sensu. Czy w razie ucieczki psa można zadbać o to, aby pozostawał w zasięgu sygnału Bluetooth? Szczenięta, psy nieszkolone, cierpiące na lęk separacyjny lub psy o silnym instynkcie łowieckim mogą często zrywać się do biegu w reakcji na najdrobniejszy bodziec wzrokowy, słuchowy czy węchowy. (Na przykład gdy wywęszą, że w pobliżu jest suczka w rui). Wiedziony szczególną motywacją pies w ciągu kilku minut może przebiec kilka kilometrów.

pies biegnący w terenie leśnym

Jeśli zdecydujesz się na śledzenie psa przy użyciu AirTaga, pamiętaj, że to rozwiązanie może nie działać zgodnie z oczekiwaniami.

Zasięg AirTaga Apple: z jakiej odległości można śledzić psa?

Niestety firma Apple nie opublikowała żadnych oficjalnych informacji na temat zasięgu AirTagów. AirTagi korzystają z technologii Bluetooth i pasma Ultra Wideband, co oznacza skuteczny zasięg około 10–25 metrów1. Urządzenia firmy Apple znajdujące się w takiej odległości od AirTaga powinny być w stanie odebrać jego sygnał i zgłosić jego lokalizację.

Należy jednak pamiętać, że rzeczywisty zasięg śledzenia AirTaga zależy od liczby urządzeń firmy Apple znajdujących się w pobliżu.

 • Jeśli pies zgubi się na zatłoczonym obszarze, gdzie przebywa wielu użytkowników telefonów iPhone, zasięg prawdopodobnie nie będzie problemem.
 • Jeżeli jednak pies ucieknie na terenie wiejskim, możesz mieć problemy z namierzeniem go przy użyciu AirTaga.
 • Na niektórych obszarach odbiór sygnału AirTaga może być zupełnie niemożliwy.

Podsumowując, AirTagi działają w technologii Bluetooth, co oznacza, że ich zasięg jest ograniczony. W przeciwieństwie do popularnych lokalizatorów GPS dla psów, które wykorzystują technologię GPS i sieć komórkową w celu znalezienia zwierzęcia znajdującego się w dowolnej odległości.

Ivelin Nenkov

„Podobnie jak AirTag, do ustalania lokalizacji zwierzęcia lokalizator Tractive GPS może wykorzystywać sygnały radiowe bliskiego zasięgu, jednak w przeciwieństwie do AirTaga, lokalizator Tractive korzysta również z sieci komórkowej oraz technologii GPS.

Zatem nawet jeśli lokalizator znajduje się z dala od innych urządzeń mobilnych, jest nadal w stanie wysyłać dane na serwery Tractive. Dzięki temu możesz szybko i łatwo sprawdzić lokalizację swojego pupila w aplikacji.”

– Ivelin Nenkov, specjalista ds. systemów wbudowanych w firmie Tractive od 2016 roku

Poniżej znajdziesz krótkie porównanie lokalizatorów GPS i Bluetooth i objaśnienie, dlaczego różnice między nimi mają znaczenie w kwestii dbania o bezpieczeństwo Twojego psa:

infografika z porównaniem lokalizatorów bluetooth i lokalizatorów gps pokazująca ograniczenia zasięgu

Wady używania AirTaga do śledzenia psa

Śledzenie psa za pomocą AirTaga ma kilka istotnych wad.

 • AirTagi nie działają wszędzie — mogą świetnie działać w mieście, jednak nie będą użyteczne w miejscach, gdzie nie ma użytkowników urządzeń Apple.
 • Ryzyko połknięcia — twój futrzany przyjaciel może łatwo uszkodzić AirTaga, a nawet go połknąć.
 • AirTagi nie są lokalizatorami dla psów — opracowano je pod kątem śledzenia przedmiotów, a nie ciekawskich psiaków.

Przyjrzyjmy się każdej z tych wad nieco bliżej.

AirTagi nie działają wszędzie

Użycie AirTagów do śledzenia psów, mimo zalet, ma jedną poważną wadę, na zignorowanie której nie możemy sobie pozwolić. Działanie AirTagów opiera się na sieci innych urządzeń firmy Apple w pobliżu2.Jeśli w zasięgu AirTaga nie będzie żadnych urządzeń z systemem iOS, pozycja AirTaga nie zostanie zgłoszona.

Innymi słowy, jeśli zdarzy się, że Twój pies ucieknie w miejsce, gdzie nie będzie innych urządzeń firmy Apple, AirTag nie pomoże Ci w odnalezieniu Twojego futrzanego przyjaciela.

💡Lokalizator Tractive GPS ma nieograniczony zasięg działania, a zatem możesz śledzić pozycję psa bez względu na to, dokąd zawędruje. Poza tym lokalizator Tractive jest zgodny zarówno z urządzeniami z systemem iOS, jak i z systemem Android.

Odkryj lokalizatory Tractive GPS

Ryzyko połknięcia: zagrożenie związane z używaniem AirTagów do śledzenia psów

W niedawnym artykule w dzienniku The Wall Street Journal zwrócono uwagę na inne potencjalne niebezpieczeństwo użycia AirTagów w celu śledzenia psów: urządzenie może zostać przez psa pogryzione lub połknięte.

Ze względu na średnicę 31,9 mm AirTag może łatwo zostać połknięty przez średniego lub dużego psa. W niektórych przypadkach urządzenie może zostać zwrócone lub wydalone w nienaruszonym stanie, jednak może również być wymagana interwencja chirurgiczna. Jeśli AirTag się rozpadnie, sprawa staje się jeszcze poważniejsza. Zamontowana w nim bateria może poranić pysk lub żołądek psa, a nawet spowodować zatrucie.

Z tego powodu, jeśli pies połknie AirTaga Apple, musi go jak najszybciej zwrócić lub wydalić2. Ze względu na to niebezpieczeństwo weterynarze odradzają używanie AirTagów do śledzenia psów.

Jeśli używasz AirTaga w takim celu, solidnie przymocuj go bezpośrednio do obroży psa, aby pupil nie był w stanie go pogryźć. Nie wieszaj AirTaga na obroży, gdyż tak umieszczone urządzenie będzie w zasięgu zębów Twojego lub innego psa.

View this post on Instagram

A post shared by The Wall Street Journal (@wsj)

💡Urządzenia Tractive są wyposażone w bezpieczne klipsy ułatwiające przymocowanie ich do psiej obroży. Dzięki temu lokalizator jest pewnie przytwierdzony do szyi psa i trudno jest go zgubić (a przy tym pies nawet go nie zauważa).

Odkryj lokalizatory Tractive GPS

AirTagi nie są lokalizatorami GPS dla psów

Podsumowując, AirTagi i lokalizatory GPS dla psów to nie to samo. AirTag został opracowany pod kątem śledzenia przedmiotów, a nie żywych stworzeń, dlatego brakuje w nim wielu funkcji przyjaznych dla zwierząt, które zapewniają lokalizatory GPS dla psów. AirTag może też nie przetrwać psich ekscesów, ponieważ nie do tego został stworzony.

pies w plenerze przebiegający przez wodę

Lepszym rozwiązaniem będzie lokalizator Tractive DOG XL Adventure Edition ze wzmocnioną, odporną na ugryzienia obudową z włókna szklanego dla większych psów, które lubią naprawdę szaloną zabawę.

Tractive Dog XL

Zawsze wiedz, gdzie jest Twój pies

Śledź każdy krok w czasie rzeczywistym dzięki nieograniczonemu zasięgowi. Otrzymuj alerty, jeśli zwierzę zbytnio się oddali. Dbaj o jego kondycję i samopoczucie dzięki funkcji monitorowania zdrowia. Umożliwiaj śledzenie psa innym osobom, takim jak opiekunowie zwierząt.

Kup lokalizator dla psa

Czy warto zaopatrzyć psa w AirTaga lub mikroczip?

Podczas rozważań, czy użyć AirTaga, czy zaczipować psa, należy mieć świadomość, że AirTag nie jest w stanie zastąpić mikroczipu.

 • AirTag może odpaść, zgubić się lub zostać połknięty, podczas gdy mikroczip zostaje wszczepiony pod skórę,
 • dzięki czemu zwierzę zyskuje stałą ochronę.

Weterynarze zalecają czipowanie psów, jednak odradzają użycie AirTagów do ich śledzenia. W kwestii śledzenia psów i dbania o ich bezpieczeństwo eksperci są zgodni, że lepiej jest wyposażyć psa w lokalizator GPS dla psów niż w AirTaga Apple.

Dlaczego zamiast AirTaga warto wybrać lokalizator GPS dla psów

Dedykowane lokalizatory GPS dla psów zostały opracowane z myślą o śledzeniu naszych czworonogów. Urządzenia te zapewniają całe mnóstwo funkcji przyjaznych dla zwierząt. To jeszcze nie wszystko. Dzięki wykorzystaniu systemu GPS, telefonii komórkowej i innych technologii, te lokalizatory umożliwiają odszukanie psa niemal w każdym miejscu, o każdej porze i z dowolnej odległości.

mężczyzna i kobieta oraz pies z lokalizatorem GPS pozujący do zdjęcia w plenerze

Poniżej znajdziesz informacje dotyczące fantastycznych funkcji zapewniających spokój ducha, z których możesz korzystać w lokalizatorze Tractive GPS dla psów (funkcje te nie są dostępne w przypadku AirTaga):

 • Tryb LIVE: szybkie znajdowanie futrzanego przyjaciela dzięki aktualizacjom jego pozycji.
 • Nieograniczony zasięg: możliwość śledzenia psa lub kota z dowolnego miejsca na świecie, bez względu na to, jak daleko się znajdujesz.
 • Wirtualna strefa: ustawianie „bezpiecznych stref”, takich jak przydomowy ogród, aby otrzymywać alerty, kiedy zwierzę je opuści, jak również „zakazanych stref”, które nie są dla niego bezpieczne — również z alertami o wejściu zwierzęcia na taki teren.
 • Historia pozycji: wyświetlanie miejsc, które Twój ulubieniec odwiedził w ciągu ostatnich 365 dni (w ramach subskrypcji Premium). Dostępna w lokalizatorach Tractive historia pozycji pomaga nawet w ratowaniu życia psów z różnych zakątków świata. Było tak w przypadku Imogen, pełnej energii suczki rasy borzoj, pod którą załamał się lód na jeziorze. Na podstawie historii pozycji opiekunka Imogen zdołała ją szybko odnaleźć i uratować przed zamarznięciem i utonięciem.
 • Tryb znajdowania: namierzanie pozycji zwierzęcia przebywającego w pobliżu. Idealne rozwiązanie do poszukiwania psa lub kota w domu, szczególnie, gdy chowa się częściej niż zwykle.
 • Monitorowanie aktywności i snu + alerty dotyczące zdrowia: sprawdzanie poziomu aktywności pupila, monitorowanie jego nawyków związanych ze snem, szybkie wykrywanie problemów ze zdrowiem i ustawianie celów ułatwiających dbanie o kondycję zwierzęcia.
 • Strefy oszczędzania baterii: wydłużenie czasu działania baterii dzięki skonfigurowaniu miejsc, w których zwierzę spędza dużo czasu.

Ponadto lokalizatory GPS są zgodne z urządzeniami zarówno z systemem Android, jak i iOS, co umożliwia korzystanie z nich niemal wszystkim posiadaczom zwierząt.

Odpowiedni lokalizator może nawet uratować Twojemu psu życie

Właściciele psów z całego świata dbają o zdrowie i bezpieczeństwo swoich czworonogów, inwestując w ratującą życie technologię firmy Tractive. Dobrym przykładem jest Happy, wychodzący bez smyczy golden retriever, który na pierwszej wędrówce dał drapaka do lasu.

Francesca, właścicielka Happy’ego, mimo paniki natychmiast go namierzyła, korzystając z dostępnego w lokalizatorze Tractive trybu LIVE.

dwie kobiety na wycieczce kucające obok psa rasy golden retriever stojącego w górskim jeziorze

„Happy jest grzecznym psem i zawsze wraca. Z wyjątkiem tego jednego razu, kiedy po raz pierwszy zabrałam go w Alpy do Seiser Alm. Te górskie tereny słyną z zawiłych ścieżek i pięknej roślinności. Mac i Happy byli na spacerze ze mną i z moją rodziną, kiedy Happy się zgubił. Może pobiegł do lasu za jeleniem, trudno powiedzieć. Pewne jednak było to, że zniknął.”

Przypomniało mi się wtedy, że Happy ma przypięty lokalizator GPS. Od razu włączyłam tryb LIVE Tracking i odetchnęłam z ulgą, widząc, jak z każdym krokiem zbliżam się do miejsca, w którym jest mój piesio. Mogłam podążać jego śladem, sprawdzając drogę na telefonie, a pozycja była tak dokładna… że w końcu Happy się znalazł. Chłeptał sobie wodę z górskiego źródełka.”

– Francesca i Happy, Włochy

Przeczytaj całą opowieść o Happym, Francesce i o tym, jak ratująca życie technologia Tractive dba o bezpieczeństwo psów i kotów na całym świecie.

Odkryj lokalizatory GPS dla psów

Czy to znaczy, że można przypiąć AirTag firmy Apple do psiej obroży?

Tak, można. Tylko czy jest to najlepszy wybór? Raczej nie. Ponieważ gdy się zastanowić, odpowiedni lokalizator może zdecydować o tym, czy znajdziesz psa całego i zdrowego, czy nigdy go już nie zobaczysz.

AirTag Apple może pomóc w zlokalizowaniu psa w niektórych sytuacjach. Jednak wady tego rozwiązania znaczne przeważają nad jego wszelkimi zaletami:

 • Po pierwsze, AirTag działa tylko na obszarach, gdzie znajduje się wielu innych użytkowników urządzeń Apple. W związku z tym Ty i Twój pies nie moglibyście zanadto oddalać się od takich miejsc.
 • Pies może z łatwością połknąć AirTaga, a w takiej sytuacji będzie wymagana kosztowna wizyta u weterynarza (a nawet interwencja chirurgiczna), której można było uniknąć.
 • Ponieważ AirTagi stworzono z myślą o śledzeniu przedmiotów, nie zwierząt, są one mniej niezawodne niż lokalizatory GPS dla psów. Ponadto nie zapewniają funkcji przyjaznych dla zwierząt opracowanych specjalnie, żeby zapewnić ich opiekunom spokój ducha.

Lokalizatory GPS dla psów zostały stworzone specjalnie do śledzenia naszych futrzanych przyjaciół i dbania o ich bezpieczeństwo. Zatem jeśli chcesz zapewnić sobie spokój ducha i możliwość znalezienia psa niezależnie od okoliczności, zainwestuj w prawdziwy lokalizator GPS dla psów, taki jak Tractive GPS.

Tu znajdziesz informacje na temat wykorzystania z AirTaga Apple do śledzenia psów i kotów oraz porównanie AirTaga z lokalizatorami GPS, takimi jak Tractive: