Twój pies lub kot ciągle próbuje uciekać i lubi włóczyć się po okolicy, podczas gdy Ty zamartwiasz się na śmierć? Może nawet masz fizyczne ogrodzenie dla psa lub wolierę dla kota, ale ciekawski poszukiwacz jest mistrzem ucieczek? Zdarza się, że pies przeskakuje przez ogrodzenie, a Ty dowiadujesz się o tym w ostatniej chwili, gdy prawie tracisz go z oczu? Właśnie w takich sytuacjach wybawieniem może być funkcja wirtualnych stref dostępna w lokalizatorach Tractive GPS. Z tego artykułu dowiesz się, jak działa dostępna w lokalizatorach Tractive GPS funkcja wirtualnych stref i jak dzięki niej możesz zyskać spokój ducha.

Czym jest wirtualna strefa?

Wirtualna strefa to funkcja umożliwiająca tworzenie w prawdziwym świecie cyfrowych, niefizycznych ogrodzeń przy użyciu systemu GPS i innych technologii. Za pomocą takiego wirtualnego ogrodzenia można ograniczać miejsca pobytu zwierząt do danego obszaru, korzystając z systemu lokalizacji GPS, który umożliwia ciągłe śledzenie, gdzie zwierzę się znajduje.

Wirtualne ogrodzenia są często stosowane do nadzorowania wypasu i zaganiania zwierząt gospodarskich, a także są używane przez wielu właścicieli czworonogów, którzy chcą zapewnić swoim ulubieńcom bezpieczeństwo, a sobie zagwarantować spokój ducha. W większości rozwiązań tego typu używane są przypinane do obroży lokalizatory GPS w połączeniu z aplikacją lub oprogramowaniem, w których można wyznaczać granice wirtualnych stref. Dowiedz się więcej o wirtualnych strefach.

Czym jest lokalizator Tractive GPS?

Jednym z przykładów przypinanego do obroży urządzenia GPS do śledzenia z funkcją wirtualnych stref jest lokalizator Tractive GPS. Taki lokalizator, który może uratować zwierzęciu życie, można wygodnie przymocowywać do większości obroży albo szelek dla psów lub kotów. Zapewnia on opiekunom zwierząt pewność, że zawsze odnajdą swojego czworonoga, bez względu na to, jak daleko zawędruje.

siedzący czarny pies z obrożą gps dla psów z trawą w tle; aplikacja tractive GPS na pierwszym planie

Dostępna w lokalizatorach Tractive GPS funkcja LIVE Tracking pozwala śledzić pozycję psa lub kota na bieżąco, więc w razie konieczności umożliwia błyskawiczne odszukanie uciekiniera. Zapewnia też spokój ducha wynikający z możliwości śledzenia każdego kroku czworonoga.

Czasami funkcja śledzenia na żywo nie jest tak naprawdę niezbędna, na przykład gdy pies jest w domu lub w ogródku. W takich przypadkach lokalizator wykrywa ruch, aby ustalić, jak często należy aktualizować pozycję zwierzęcia.

Jednak co zrobić, gdy pies lub kot wyjdzie na zewnątrz i pobiegnie gdzieś dalej? Właśnie wtedy przydaje się wirtualne ogrodzenie, zwane też wirtualną strefą.

Jak działa wirtualna strefa w lokalizatorach Tractive GPS?

W każdym z lokalizatorów Tractive GPS można skonfigurować wirtualną strefę wokół własnego domu, domu babci, biura lub dowolnego innego miejsca, które jest bezpieczną strefą dla naszego czworonoga.

ilustracja przedstawiająca funkcję wirtualna strefa dostępną w lokalizatorach Tractive GPS

Gdy tylko zwierzę opuści taki wirtualny bezpieczny obszar zwany wirtualną strefą (lub się w nim znajdzie), otrzymasz powiadomienie na smartfonie. Możesz wówczas sprawdzić, co dzieje się z pupilem i w razie konieczności pójść po niego. Powiadomienia są również wysyłane do osób, którym udostępniasz dane lokalizatora, więc jeśli zajdzie taka potrzeba, będą mogły pomóc Ci w odnalezieniu psa lub kota.

blue info icon

W przeciwieństwie do niewidocznego ogrodzenia dla psów funkcja wirtualnych stref dostępna w lokalizatorach Tractive nie wymaga fizycznego montażu ANI nie razi zwierzęcia prądem, gdy opuści wyznaczoną strefę. Takie wirtualne ogrodzenie GPS jest w 100% bezpieczne dla naszych czworonożnych przyjaciół.

10 ciekawostek na temat funkcji wirtualnych stref dostępnej w lokalizatorach Tractive GPS

  • Lokalizator Tractive GPS został stworzony przez miłośników zwierząt dla innych miłośników zwierząt.
  • To jedna z wielu funkcji dostępnych w ramach abonamentu, którego miesięczny koszt stanowi równowartość kawy wypitej na mieście.
  • Wirtualną strefę można skonfigurować w niespełna 5 minut (a nawet w 1 minutę, jeśli masz wprawę).
  • System powiadomi Cię natychmiast, jeśli pies ucieknie lub opuści obszar wskazany jako wirtualna strefa.
  • Twój ogródek ma nietypowy kształt? To nie problem. Kształt wirtualnej strefy można dostosować.
wirtualna strefa lokalizatora Tractive GPS w aplikacji
  • Możesz utworzyć nawet 5 stref dla każdego zwierzęcia lub lokalizatora na swoim koncie. Możesz też śledzić w aplikacji nieograniczoną liczbę zwierząt.
  • Możesz zarządzać wirtualnymi strefami GPS i lokalizatorami za pomocą smartfona, tabletu lub komputera (uwaga: będziesz potrzebować połączenia internetowego).
  • Znajomi, którym udostępnisz lokalizator, również będą mogli sprawdzać w dowolnej chwili, czy Twój pupil jest w bezpiecznej strefie.
  • Strefa oszczędzania energii (sieć Wi-Fi) działa jako dodatkowa wirtualna strefa, dzięki której nigdy nie zgubisz swojego psa lub kota.
  • Co zrobić, gdy zwierzę opuści wirtualną strefę? Możesz ustalić jego pozycję i odszukać je w czasie rzeczywistym przy użyciu funkcji LIVE Tracking.
Opakowanie Tractive Lokalizator GPS dla psów

Zawsze wiedz, gdzie jest Twój pies

Śledź każdy krok w czasie rzeczywistym dzięki nieograniczonemu zasięgowi. Otrzymuj alerty, jeśli zwierzę zbytnio się oddali. Dbaj o jego kondycję dzięki funkcji monitorowania aktywności. Umożliwiaj śledzenie psa innym osobom, takim jak opiekunowie zwierząt.

Dowiedz się więcej

Jak skonfigurować wirtualną strefę dla lokalizatora Tractive GPS?

Gdy już otrzymasz lokalizator Tractive GPS i aktywujesz go w ramach abonamentu, skonfigurowanie wirtualnej strefy jest dziecinnie proste. Wystarczy otworzyć aplikację Tractive GPS na smartfonie lub otworzyć w przeglądarce stronę my.tractive.com i przejść do profilu pupila albo użyć ikony ogrodzenia.

Dodaj nową strefę, po prostu przeciągając i upuszczając różową ikonę ogrodzenia na mapie w miejscach, które chcesz oznaczyć jako strefę bezpieczną dla Twojego psa, kota, konia lub innego zwierzęcia.

zrzut ekranu z aplikacji, a na nim funkcja wirtualna strefa lokalizatora Tractive GPS

Wirtualną strefę możesz skonfigurować w pełni w aplikacji Tractive GPS. I gotowe! Będziesz otrzymywać powiadomienia, gdy noszące lokalizator zwierzę opuści wirtualną strefę lub do niej wejdzie. Jest to możliwe dzięki systemowi GPS oraz innym przydatnym technologiom lokalizacji zintegrowanym w tym urządzeniu.

Na poniższym filmie przedstawiono procedurę konfigurowania wirtualnej strefy w aplikacji Tractive GPS w systemie iOS. Tutaj znajdziesz instrukcję konfiguracji wirtualnej strefy w systemie Android.

Dziesięciu właścicieli zwierząt opowiada, dlaczego uwielbiają funkcję wirtualnych stref dostępną w lokalizatorach Tractive GPS

Wiesz już, czym jest dostępna w lokalizatorach Tractive GPS funkcja wirtualnych stref i jak działa. Teraz dowiesz się od dziesięciu właścicieli zwierząt i użytkowników lokalizatorów Tractive GPS, za co uwielbiają tę pomagającą w dbaniu o bezpieczeństwo psów i kotów funkcję.

1) Ta funkcja ratuje nam życie

Mieszkamy na wsi i nasze psy bardzo często się oddalają. Ten lokalizator po prostu ratuje nam życie. Mój mąż i ja szybko dostajemy powiadomienia, gdy psy wyjdą poza „wirtualną strefę” wokół domu, a lokalizacja psów zawsze jest podawana bardzo dokładnie. To nam zapewnia spokój ducha. Inaczej nie mielibyśmy pojęcia, gdzie ich szukać. – Abby, Stany Zjednoczone

2) Znam dokładną lokalizację mojego psa!

Lokalizator dla psa kupiłam trzy i pół roku temu i mogę szczerze powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych zakupów w moim życiu. Przede wszystkim zapewnia mi spokój ducha, ale zdarzały się sytuacje, w których pomógł znaleźć moją sunię, gdy się zgubiła, a ja inaczej nie miałabym pojęcia, gdzie zacząć szukać. Przy włączonym trybie „live” można sprawdzać pozycję swoją i psa oraz śledzić jego ruchy. Można też narysować „wirtualną strefę” (zwykle wokół domu) i otrzymywać powiadomienia, gdy pies wyjdzie poza to ogrodzenie. Ja na przykład wtedy wiem, że któreś z dzieci zabrało psa na spacer. Nie mogę się już obejść bez lokalizatora. Sprawia, że jestem bardziej zrelaksowana. – Catherine, Wielka Brytania

3) „Opaska” FitBit w formie doskonałego elektronicznego ogrodzenia

Mamy dużego kota wychodzącego, który ma ciągoty do wędrówek, a w okolicy często widywane są kojoty. Dzięki lokalizatorowi Tractive zawsze możemy sprawdzić, gdzie on jest. To trochę jak opaska Fitbit dla zwierzaka + elektroniczne ogrodzenie, ale bez żadnych wad związanych z takim ogrodzeniem. Można ustalić granice w dowolnej odległości i otrzymywać powiadomienia, kiedy zwierzak te granice przekracza. (Dzięki temu można mieć coś na kształt elektronicznego ogrodzenia bez konieczności używania obroży elektrycznej). – Emma, Stany Zjednoczone

4) Cieszymy się z odzyskania kota

Lokalizator Tractive mieliśmy dopiero od tygodnia, a już bardzo nam się przydał. Nasz kot pomieszkiwał u kogoś i był tam karmiony, ale po kilku dniach dowiedzieliśmy się, kto to był. Skorzystałem z funkcji wirtualnej strefy, żeby dowiedzieć się, gdzie jest nasz kot i w razie potrzeby go odebrać. Lubimy też podglądać, dokąd chodzi. Okazało się, że jest bardzo aktywny. Nie mogliśmy uwierzyć, że prawie codziennie przebywa 5–6 mil! – Stuart, Wielka Brytania

5) Mała dowiaduje się, gdzie są granice… a ja się nie martwię

Mamy 11-miesięcznego szczeniaka, a nasza posesja nie jest ogrodzona. Mamy też 14-letniego psa, który wie, gdzie są granice i nie ucieka. Nasz sąsiad ma lokalizator i powiedział, że jest świetny, więc też go kupiłem dla najmłodszego psiaka. Założyłem mu go i wypuściliśmy psy razem. Mała dowiaduje się od starszego psa, gdzie są granice, a ja się o nią nie martwię, bo spoglądając na lokalizator, wiem, gdzie jest. Fajna sprawa, podoba mi się ten gadżet i jestem spokojny. – Joe, Stany Zjednoczone

6) Wspaniały sposób, żeby zyskać spokój ducha

Kupiliśmy lokalizator ze trzy tygodnie temu i zmienił nasze życie! Często martwiliśmy się i zastanawialiśmy, gdzie zawędrował nasz kot. Teraz w każdej chwili wiemy dokładnie, gdzie jest. Uwielbiam funkcję rankingu i to, że możemy sprawdzać aktywność naszego kota. Funkcja wirtualnej strefy też jest świetna. Dostajemy powiadomienia, kiedy kot odchodzi daleko od domu. Dla posiadaczy kotów żądnych przygód ten lokalizator to wspaniały sposób na zapewnienie sobie spokoju ducha. – Lauren, Kanada

7) Nie zawsze możemy być przy nim, ale dzięki lokalizatorowi Tractive – nie musimy

Około 8 tygodni temu wzięliśmy do domu pieska rasy Bluetick Coonhound. Zastanawialiśmy się z mężem, w jaki sposób zadbać, żeby się nie zgubił, i jak go znajdziemy, jeśli wyjdzie poza nasz teren. Poszukaliśmy w Internecie informacji o lokalizatorach GPS i niewidzialnych ogrodzeniach. Urządzenie Tractive okazało się zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem; miało wszystko, czego szukaliśmy. Jest małe i przenośne. Możemy przymocować je do obroży lub szelek Hanka i ustawić wirtualną strefę, a dzięki pozycjonowaniu GPS wiemy, gdzie się bawi i dostajemy powiadomienia, kiedy opuszcza ustawioną strefę! To świetna sprawa, bo nie zawsze możemy być przy nim, ale dzięki lokalizatorowi Tractive – nie musimy! Jesteśmy zadowoleni i z całego serca polecilibyśmy lokalizator każdemu, kto chciałby ułatwić sobie opiekę nad szczeniakiem lub dorosłym psem! – Crystal, Stany Zjednoczone

8) Jest wyjątkowo łatwy w obsłudze

Lokalizator Tractive dla psów okazał się świetny w przypadku mojego lubiącego wędrówki dalmatyńczyka. Wysyła mi powiadomienia, kiedy pies wyjdzie poza wirtualną strefę i jest wyjątkowo łatwy w obsłudze. Wydaje się być najlepszy na rynku i jego wielkość jest idealna. Nie jest duży ani masywny. Obsługa klienta okazała się fantastyczna w tym jednym przypadku, kiedy potrzebowałam z niej skorzystać. Stanowczo polecam i nie wyobrażam już sobie życia bez niego. Dziękuję. – Lucy, Wielka Brytania

9) Kiedy zostawiamy psa u babci, wiemy, że jest bezpieczny

Lokalizator Tractive zapewnia nam spokój ducha. Mieszkamy na wsi nad morzem. Mój złoty chłopiec jest bardzo aktywny – uwielbia biegać po okolicy i pływać. Wiemy, gdzie jest i kiedy opuszcza wirtualną strefę. Jestem zakochana w funkcji Live tracking, bo dzięki niej możemy sprawdzać, gdzie biega pies (w czasie rzeczywistym!) Aplikacja Tractive pozwala również konfigurować wirtualne granice w innych miejscach, więc kiedy zostawiamy psa u babci, wiemy, że jest bezpieczny. – Michelle, Irlandia

10) To niewielkie urządzenie zmieniło nasze życie

To niewielkie urządzenie zmieniło życie moje i mojego rocznego, żądnego przygód golden retrievera. Mam 30 hektarów ziemi i muszę wiedzieć, gdzie dokładnie jest moja goldenka, gdy nie ma jej w domu. Nigdy jeszcze nie wpadła w żadne tarapaty, ale teraz, gdy opuszcza wirtualną strefę, wysyła mi się powiadomienie na iPhone’a. Mogę otworzyć aplikację i sprawdzić, gdzie jest. W czasie rzeczywistym. Gdy wraca do wirtualnej strefy, również dostaję powiadomienie. Wysyłam jej „dźwięk”, a ona natychmiast wraca do domu, gdziekolwiek by nie była. Aplikacja jest łatwa w użyciu, a ja polecam lokalizator Tractive GPS wszystkim właścicielom zwierząt. Przyczepiamy lokalizatory GPS do kluczy i bagaży, więc sprawdzą się też przy psiej obroży.🐾🐾 – Brenda, Stany Zjednoczone

Rozpocznij śledzenie

Wnioski

W tym poście omówiliśmy wszystko, co należy wiedzieć o dostępnej w lokalizatorach Tractive GPS funkcji wirtualnej strefy, czyli o najlepszym wirtualnym ogrodzeniu gps dla psów i kotów. Aby korzystać z wirtualnych stref, wystarczy kupić lokalizator Tractive GPS z abonamentem i przymocować go do psiej obroży lub szelek. Już od 20 zł miesięcznie możesz zapewnić sobie spokój ducha i zadbać o bezpieczeństwo czworonożnych członków rodziny.

Która z korzyści związanych z dostępną w lokalizatorach Tractive GPS funkcją wirtualnych stref spodobała Ci się najbardziej? Daj nam o tym znać na Instagramie lub na Facebooku!

Chcesz, aby posty na temat technologii związanych z bezpieczeństwem zwierząt trafiały prosto do Twojej skrzynki? Zasubskrybuj biuletyn Tractive.