Psy uciekają z wielu różnych powodów, takich jak hiperaktywność, strach przed głośnymi dźwiękami, na przykład fajerwerkami, lęk separacyjny, instynkt łowiecki albo po prostu dlatego, że są szczeniętami. Na świecie nasiliło się także zjawisko porwań psów. Bez względu na powód, przyjście do domu i odkrycie, że pies zaginął, jest jednym z najstraszliwszych doświadczeń. Jak dowiaduje się wielu posiadaczy zwierząt z całego świata, jest to też jeden z powodów, aby sprawić psu lokalizator GPS.

Chodzi w szczególności o lokalizator GPS, za pomocą którego można śledzić pozycję psa w czasie rzeczywistym przy nieograniczonym zasięgu. Chodzi też o lokalizator stworzony z myślą o zwierzętach, a nie o znajdowaniu kluczy lub samochodu. Chodzi o to, aby już nigdy nie musieć się martwić, że pies mógłby zaginąć.

Spójrzmy prawdzie w oczy. Nawet najlepiej wyszkolony pies może uciec, gdy się czegoś wystraszy. Innymi słowy, możesz nigdy nie znaleźć się w sytuacji, w której lokalizator GPS jest potrzebny, ale jeśli już taka sytuacja się przydarzy, lokalizator może uratować życie. Omówimy tu dziesięć powodów, dla których warto sprawić psu lokalizator GPS, zapewniając sobie spokój ducha, a psu — bezpieczeństwo i dobre samopoczucie.

Czym jest lokalizator GPS dla psów?

Lokalizator GPS dla psów to małe urządzenie, które po przymocowaniu do psiej obroży lub szelek umożliwia sprawdzanie, gdzie jest pies i śledzenie każdego jego kroku za pomocą technologii GPS (globalnego systemu nawigacji satelitarnej) i innych technologii.

Jak działa lokalizator Tractive GPS? Oto krótkie objaśnienie:

Ivelin Nenkov

„Moduł komunikacyjny wbudowany w lokalizator Tractive odbiera sygnały z kilku satelitów systemu GPS. Pozwala to skuteczniej i precyzyjniej obliczać pozycję zwierzęcia. Następnie satelity przekazują te dane na serwery firmy Tractive za pośrednictwem modułu sieciowego (który obejmuje również kartę SIM). Po odebraniu informacji przez serwery Tractive możesz szybko i łatwo sprawdzić, gdzie znajduje się zwierzę, korzystając z aplikacji Tractive GPS.”

– Ivelin Nenkov, specjalista ds. systemów wbudowanych w firmie Tractive od 2016 roku

Oprócz wskazywania rzeczywistej lokalizacji psa w dowolnym miejscu na świecie, lokalizator Tractive ma również funkcję monitorowania aktywności. Dzięki niej możesz sprawdzić, jak aktywny jest Twój pupil i zadbać o to, aby miał odpowiednią ilość odpoczynku. Możesz też wykryć nietypowe wzorce zachowania.

Co ważniejsze, śledzenie codziennej aktywności psa może pomóc Ci odpowiednio zareagować, jeśli zauważysz, że pies jest mniej aktywny lub bardziej apatyczny niż zwykle. (Może to być sygnałem, że zwierzę jest chore.)

Odkryj lokalizatory Tractive GPS

Pies jest mistrzem ucieczek

Dlaczego Twój pies ciągle ucieka? Może być wiele powodów takiego zachowania, ale jedno jest pewne — nie dotyczy to tylko Twojego zwierzęcia. Według badań stowarzyszenia ASPCA 15% właścicieli zwierząt utraciło psa lub kota w ciągu ostatnich pięciu lat1. Niektóre źródła szacują, że nawet 1 na 3 psy gubi się przynajmniej raz w życiu. Dla wielu właścicieli zwierząt to najważniejszy argument za kupnem lokalizatora GPS — aby nie spotkało to ich ulubieńca.

Marnie, seterka irlandzka, która uciekła do lasu, ale została odnaleziona przez opiekunów dzięki lokalizatorowi Tractive GPS

Wśród powodów psich ucieczek można wymienić instynkt łowiecki, a także psi zmysł węchu. (Psy są na przykład w stanie wywęszyć, że gdzieś w okolicy jest suczka w rui.) W chłodniejszych miesiącach śnieg może mocno osłabić psi węch, utrudniając psu wywęszenie drogi powrotnej do domu.

💡 Jeśli jednak śledzisz pozycję i ruchy psa w czasie rzeczywistym, na pewno go nie zgubisz.

opakowanie lokalizatora Tractive GPS dla psów

Zawsze wiedz, gdzie jest Twój pies

Śledź każdy krok w czasie rzeczywistym dzięki nieograniczonemu zasięgowi. Otrzymuj alerty, jeśli zwierzę zbytnio się oddali. Dbaj o jego kondycję i samopoczucie dzięki funkcji monitorowania zdrowia. Umożliwiaj śledzenie psa innym osobom, takim jak opiekunowie zwierząt.

Kup lokalizator dla psa

Mikroczip nie pomoże Ci znaleźć psa

Czy mikroczipy dla psów mają wbudowany moduł GPS umożliwiający śledzenie czworonoga? Odpowiedź brzmi: nie. Mikroczip umożliwia wyłącznie zidentyfikowanie zgubionego psa, którego ktoś znalazł. Natomiast lokalizator GPS dla psów umożliwia śledzenie zwierzęcia w czasie rzeczywistym i szybkie odnalezienie go.

Dowiedz się więcej na temat różnic między mikroczipami a lokalizatorami GPS dla psów.

Jeśli pies ucieknie lub się zgubi, lokalizator GPS umożliwi bezpiecznie sprowadzenie go do domu — bez polegania na mikroczipach, rozwieszania plakatów z informacją o zaginionym zwierzęciu czy liczenia na pomoc nieznajomych. Dzięki lokalizatorowi GPS możesz po prostu śledzić psa na ekranie telefonu. Dzięki temu możesz podjąć aktywne poszukiwania.

brązowy pies biegnący po trawie z piłką tenisową w pysku

Zastanów się przez chwilę. Poleganie w kwestii bezpieczeństwa Twojego psa na mikroczipie nie daje stuprocentowej gwarancji, że będzie bezpieczny. Nawet gdyby ktoś znalazł Twojego psa, musiałby go jeszcze zaprowadzić do weterynarza lub do schroniska dla zwierząt, gdzie kolejna osoba musiałaby zeskanować mikroczip, znaleźć Twoje dane i skontaktować się z Tobą.

💡Dedykowany lokalizator GPS dla psów może natomiast pomóc odnaleźć psa, który padł ofiarą porwania.

Kathy (Beagle)

Dobrym przykładem jest historia Kathy, chodzącej bez smyczy suczki rasy beagle, która zaginęła podczas szkolenia dla psów myśliwskich, a jej opiekun zdołał namierzyć ją za pomocą lokalizatora Tractive GPS. W pewnym momencie zauważył, że porusza się ona z dużą prędkością poza terenem treningowym!

Na podstawie śledzonej pozycji Kathy jej właściciel zdał sobie sprawę, że została ona porwana i znajduje się w samochodzie porywaczy.

Zadzwonił na policję i dzięki skorzystaniu z trybu LIVE lokalizatora Tractive po dwugodzinnym pościgu Kathy wróciła do domu cała i zdrowa.

Odkryj lokalizatory Tractive GPS

Znajdziesz psa bez względu na odległość

System GPS działa na całym świecie, dlatego nowoczesne lokalizatory GPS pozwalają śledzić psy bez względu na to, gdzie się znajdą. W przeciwieństwie do lokalizatorów Bluetooth (służących do znajdowania przedmiotów, np. AirTag), czy nawet lokalizatorów radiowych, lokalizatory GPS dla psów mają nieograniczony zasięg.

Poza tym lokalizator Tractive łączy się z sieciami telefonii komórkowej w 175 krajach za pomocą wbudowanej karty SIM, dlatego możesz mieć ulubieńca na oku w dowolnym miejscu (nawet, gdy jesteś na wakacjach).

infografika z porównaniem lokalizatorów GPS i Bluetooth

💡Myślisz, że działanie lokalizatora Tractive opiera się wyłącznie na technologii GPS? Ależ skąd. W urządzeniu Tractive dostępne są także funkcje oparte na technologii Bluetooth, takie jak tryb znajdowania, który ułatwia namierzenie psa z niewielkiej odległości. Ta funkcja idealnie sprawdza się w domu oraz w innych miejscach, gdzie sygnał GPS jest słaby.

Psa łatwo przestraszyć

Przestraszony pies jest bardziej skory do ucieczki, dlatego właśnie wiele psów ginie w Sylwestra lub w amerykańskim Dniu Niepodległości 4 lipca2. Psy często boją się fajerwerków i innych hałasów, lecz instynkt ucieczki mogą wywołać również inne czynniki.

Jeśli wiesz, że Twojego psa łatwo przestraszyć, lokalizator GPS będzie dobrym środkiem zaradczym. Możesz nie być w stanie przewidzieć, kiedy pies rzuci się do ucieczki, jednak od razu zobaczysz, dokąd uciekł.

przestraszony pies uciekający w plenerze

Psa mogą na przykład stresować ludzie przechodzący tłumniej obok domu w świąteczne dni. (Na przykład dzieci zbierające cukierki podczas Halloween lub znajomi i rodzina przyjeżdżający na Boże Narodzenie.) Taki stres może nieraz doprowadzić do próby ucieczki. To kolejny z powodów, dla których warto sprawić psu lokalizator GPS.

Odkryj Tractive GPS

Chcesz aktywnie zadbać o zdrowie i kondycję psa

Czy wiesz, że niektóre lokalizatory GPS mogą też służyć do monitorowania aktywności? Dzięki temu możesz:

  • Ustawiać cele aktywności, aby zapewniać psu wystarczającą ilość ruchu.
  • Sprawdzać, jak długo pies wypoczywa każdego dnia.
  • Zdobywać odznaki, bić osobiste rekordy i razem z pupilem dbać o kondycję.
  • Udostępniać informacje na temat postępów i porównywać aktywność z innymi zwierzętami… a także rywalizować ze znajomymi!
  • Śledzić wszelką aktywność psa z jednego miejsca.
  • Zmotywować się do dbania o właściwą wagę psa.

Najważniejsze jest to, że poprzez regularne śledzenie aktywności psa, łatwiej jest zauważyć, kiedy coś dzieje się z jego zdrowiem. Na przykład obniżenie aktywności może oznaczać, że pies zmaga się z bólem lub infekcją.

Podobnie jak w przypadku kotów, psy mogą często maskować objawy dyskomfortu i opiekunom może się nawet wydawać, że są zdrowe i radosne.

Oto relacja jednej z użytkowniczek lokalizatora Tractive o tym, jak dzięki dostępnej w lokalizatorze Tractive funkcji profilu zdrowotnego zauważyła obniżenie aktywności psa, co pozwoliło uniknąć poważnych problemów zdrowotnych:

Gdy zerknęłam na profil zdrowotny Ruby, dane wskazywały, że jej poziom aktywności był niski, a jakość snu pogorszyła się. Zaniepokoiło mnie to i zaczęłam uważnie ją obserwować”.

brązowy pies na spacerze i aplikacja Tractive GPS na pierwszym planie

Wczesnym rankiem następnego dnia Ruby była apatyczna, a w jej moczu zauważyłam krew. Zabrałam ją na pogotowie weterynaryjne, gdzie zdiagnozowano u niej zakażenie układu moczowego.

Dostała antybiotyki oraz leki przeciwbólowe i teraz czuje się dużo lepiej. Dzięki danym z lokalizatora zwróciłam uwagę, że Ruby nie zachowuje się normalnie i że może jej coś dolegać.

Uwielbiam ten sprzęt i wiem, że każdy mój pies będzie miał lokalizator”.

– Katie J, Delaware

Odkryj Tractive GPS

Sebastian Raab, menedżer ds. produktów w firmie Tractive

„Bardzo łatwo jest przeoczyć zmiany w typowej aktywności kota lub psa. Na oko trudno jest twierdzić, czy pies lub kot mniej się rusza. Dlatego opracowaliśmy alerty dotyczące spadku aktywności, które są wyzwalane w przypadku znaczącego jej zmniejszenia. Takie funkcje pozwalają interweniować w sytuacji, kiedy zwierzę zmaga się z infekcją lub po prostu odczuwa ból”.

– Sebastian Raab, menedżer ds. produktów w firmie Tractive i okazjonalny opiekun zwierząt domowych

Chcesz chodzić bez stresu na wieczorne spacery

Pies z trackerem

Wyprowadzasz psa wieczorami? Jesienią i zimą, gdy dni stają się krótsze, o 16:00 bywa już zupełnie ciemno (a w niektórych częściach świata nawet wcześniej!).

Wyobraź sobie, że pies ucieka gdzieś w ciemnościach i nie możesz go znaleźć.

Na szczęście lokalizator Tractive może Ci w tym pomóc za pomocą światła lub dźwięku — nawet w egipskich ciemnościach.)

Lokalizatory Tractive GPS dla psów są wyposażone w funkcję Światło i dźwięk, którą można włączyć jednym dotknięciem. Urządzenie ma małą diodę LED, która ułatwia dostrzeżenie psa, a ponadto może wyemitować łagodny dźwięk o wysokiej częstotliwości, który nie jest dla psa niepokojący.

Cytując jednego z użytkowników: „Jest to szczególnie przydatne, gdy ma się czarnego psa!

Chcesz szybko reagować, gdy Twój pies wymknie się z domu

Fizyczne ogrodzenia są skuteczne, ale często niewystarczające w przypadku co bardziej przedsiębiorczych psów. Ponadto sam montaż ogrodzenia fizycznego może być bardzo kosztowny. Nie mówiąc już o kosztach jego utrzymania. Nawet gdy masz już ogrodzenie, odpowiednio zmotywowany pies może je przeskoczyć lub zrobić podkop.

Niewidoczne ogrodzenia elektryczne są natomiast nieetyczne, ponieważ narażają psa na porażenie prądem, zwiększając uczucie strachu i niepokoju.3 Dlatego właśnie weterynarze i obrońcy praw zwierząt odradzają stosowanie ogrodzeń i obroży elektrycznych działających poprzez użycie impulsów elektrycznych w celu nauczenia psa nieprzekraczania wyznaczonych granic.

Co zatem zrobić? To proste. Ustaw wirtualną strefę obejmującą dom i podwórko lub dowolne miejsce, które uznasz za bezpieczne. Lokalizator Tractive GPS wyśle Ci powiadomienie na telefon lub tablet, kiedy pies opuści tę strefę lub do niej powróci.

Dzięki wirtualnej strefie możesz szybko i łatwo zareagować, kiedy:

Odkryj Tractive GPS

Bez rażenia prądem i stresu. Sięgnij po inteligentną, humanitarną alternatywę dla ogrodzeń i obroży elektrycznych, która pozwoli zadbać o bezpieczeństwo psa.

Chcesz dać psu możliwość swobodnego chodzenia bez smyczy

suczka Sally rasy samojed spacerująca po lesie z lokalizatorem Tractive GPS

Należy wspomnieć, że w niektórych krajach obowiązują przepisy dotyczące prowadzenia zwierząt na smyczy, co może oznaczać, że nie wolno spuszczać z niej psa. Nie obowiązują one jednak wszędzie.

Przykładem może być Sally, suczka rasy samojed ze Szkocji, której opiekunka zadbała o swój spokój ducha, używając sprawdzonego lokalizatora Tractive GPS.

Psy bez smyczy mogą cieszyć się wolnością i zachowywać zdrowie dzięki aktywności fizycznej. Dzięki temu mogą być psami w 100%.

Oczywiście najwyższy priorytet ma zapewnienie bezpieczeństwa ludziom — Tobie i innym osobom w pobliżu — jak również samemu psu.

Zanim spuścisz go ze smyczy, upewnij się, że nikomu nie zagrozi. Przestrzegaj lokalnych przepisów w tym zakresie i załóż psu lokalizator GPS, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo, a sobie spokój ducha.

Chcesz po prostu mieć pewność, że Twój pies jest cały i zdrowy.

Wiele osób twierdzi, że najważniejszym celem stosowania lokalizatorów GPS, oprócz samego śledzenia zwierząt, jest zapewnianie spokoju ducha ich właścicielom. Jeśli często martwisz się o ulubieńca lub niespokojnie zastanawiasz się, dokąd pies pobiegł i czy nie jest w niebezpieczeństwie, lokalizator GPS doskonale Ci posłuży.

Przeczytaj więcej: Opinie użytkowników lokalizatorów Tractive w serwisie Trustpilot

Mimo że spokój ducha jest bezcenny, urządzenie nie musi być drogie. Możesz zapewnić psu bezpieczeństwo za cenę lokalizatora Tractive GPS oraz abonamentu, którego miesięczny koszt jest porównywalny z ceną kawy z ciastkiem.

Kup lokalizator Tractive GPS

Chcesz zaopatrzyć psa w urządzenie, które może uratować mu życie

Wymieniliśmy już całą listę powodów, dla których warto sprawić psu lokalizator GPS. Został jednak jeszcze jeden ważny powód, który chcielibyśmy do niej dodać. Lokalizator GPS może uratować Twojemu psu życie, tak jak miało to miejsce w przypadku tych użytkowników lokalizatorów Tractive GPS:

🐶 „Kilka miesięcy temu dwóm z moich psów, którym czasem zdarza się oddalać od domu, założyłam lokalizatory Tractive GPS. Lokalizator już raz uratował życie jednemu z moich psów. Wpadł do dziury i nie mógł się wydostać. Trafiłam do niego dzięki lokalizatorowi. W przeciwnym razie nigdy bym go nie znalazła.”

Heather

🐶 „Używam lokalizatora Tractive już prawie od 2 lat. Korzystam z niego kilka razy dziennie. Całkiem dosłownie lokalizator uratował mojej suczce życie już dwa razy, kiedy utknęła gdzieś z dala od znanych ścieżek. Tractive dla psów to genialny produkt… bez wahania daję mu 5 gwiazdek!”

Andrew
pies bez smyczy noszący lokalizator GPS idący obok mężczyzny w plenerze

🐶 Lokalizator już dwa razy uratował życie naszemu psu rasy border collie, kiedy ten wybrał się na poszukiwanie przygód na farmie sąsiadów. Nasz pies, Molson, chadza też z nami na piesze wycieczki w gronie znajomych z psami. Dzięki lokalizatorowi Tractive nie musimy się martwić, jeśli się wystraszy i gdzieś pobiegnie.”

Chantal

🐶 „Mieszkamy w pobliżu leśnego rezerwatu przyrody i oba nasze psy spacerują tam z nami bez smyczy. Jeden z nich, nasza suczka Marley, lubi się czasem zgubić. To, że nosi przy obroży lokalizator Tractive GPS uratowało jej kiedyś życie. Lokalizator jest bardzo dokładny i działa świetnie, nawet w lesie. Nie wiem, jak dziękować firmie Tractive za tak niezawodny produkt.”

Toothurty11

🐶 Ten lokalizator uratował naszą suczkę, a także jej wnuczkę. Mamy suczkę w podeszłym wieku, która oddaliła się kiedyś od domu. Ktoś się nią zaopiekował i zabrał ją do siebie do domu. Po kilkunastu minutach byliśmy w stanie zapukać do drzwi tej osoby i odebrać naszą dziewczynkę. Podczas burzy zaginęła nasza psia wnuczka. Uciekła w stronę wzgórz. Lokalizator zaprowadził nas na pole, na którym była, a suczka bardzo się ucieszyła, że ją znaleźliśmy. To była najlepsza inwestycja w zwierzaki W ŻYCIU.”

Lori

Odkryj lokalizatory Tractive GPS dla psów

To już wszystkie 10 powodów, dla których warto sprawić psu lokalizator GPS. Więcej na temat śledzenia psów możesz się dowiedzieć od doświadczonej użytkowniczki lokalizatorów GPS z poniższego filmu.

Uważasz, że ten artykuł był pomocny? Udostępnij go znajomym lub zasubskrybuj biuletyn Tractive, w którym znajdziesz oferty specjalne, aktualności i porady.